Poznań: Konferencja pulmonologiczna “Weź głęboki oddech”

0

W odpowiedzi na rosnące wyzwania zdrowotne związane z chorobami układu oddechowego, IFMSA-Poland Oddział Poznań organizuje Konferencję Pulmonologiczną “Weź głęboki oddech”. Wydarzenie to odbędzie się w dniach 9-11 maja 2024 roku w Poznaniu, skupiając na sobie uwagę zarówno środowiska medycznego, jak i szerokiej publiczności zainteresowanej pulmonologią.

Organizator i jego misja

IFMSA-Poland Oddział Poznań to część międzynarodowej federacji studentów medycyny, która ma na celu podnoszenie świadomości oraz kształtowanie umiejętności przyszłych lekarzy w zakresie globalnych problemów zdrowotnych. Organizacja ta, będąc gospodarzem konferencji, podkreśla swoje zaangażowanie w promowanie zdrowia publicznego i edukacji medycznej.

Program i struktura wydarzenia

Konferencja rozpocznie się 9 maja 2024 roku w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym w Poznaniu, oferując uczestnikom trzy dni intensywnych wykładów, warsztatów i sesji profilaktycznych. Pierwsze dwa dni poświęcone będą prelekcjom prowadzonym przez znanych pulmonologów, lekarzy różnych specjalności, a także psychologów i fizjoterapeutów. Ostatni dzień konferencji będzie miał charakter praktyczny, z warsztatami skoncentrowanymi na profilaktyce i metodach diagnozowania chorób płuc. Wśród zaproszonych prelegentów będą podopieczni Fundacji Oddech Życia: chorująca na mukowiscydozę i po przeszczepie płuc Marzena Piejko oraz chorujący na pierwotną dyskinezę rzęsek (PCD) Tomasz Danielewicz, który wystąpi w podwójnej roli pacjenta i przedstawiciela zawodu medycznego.

Patronaty i współpraca

Wydarzenie zyskało wsparcie i uznanie dzięki patronatom medialnym między innymi naszej Fundacji i portalu “Oddech Życia” oraz portalu Pulmonologiczny.pl.

Miejsce i godziny konferencji

Konferencja odbędzie się w dwóch lokalizacjach w Poznaniu: w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym przy ulicy Przybyszewskiego 37a oraz w Centrum Biologii Medycznej przy ulicy Rokietnickiej 8. Detalowany harmonogram przedstawia się następująco:

  • 9 maja: 15:40-19:40 – bloki wykładowe,
  • 10 maja: 15:00-20:00 – bloki wykładowe,
  • 11 maja: 11:00-18:00 – moduły profilaktyczno-warsztatowe.

Dodatkowe informacje

Konferencja “Weź głęboki oddech” nie tylko dostarczy uczestnikom cennych informacji z zakresu pulmonologii, ale także zapewni możliwość bezpośredniego kontaktu z ekspertami i osobami praktykującymi w tej dziedzinie. Uczestnicy wydarzenia otrzymają certyfikaty potwierdzające uczestnictwo, co może być wartościowym dodatkiem do ich profesjonalnego portfolio.

Zachęcamy do śledzenia strony wydarzenia na Facebooku, gdzie na bieżąco pojawiają się najświeższe informacje i szczegóły dotyczące konferencji.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.