Japonia: liczba zakażonych w Tokio wciąż rośnie – w niedzielę ponad 130 nowych przypadków

0

Liczba zakażonych koronawirusem w Tokio rośnie kolejną dobę z rzędu. W niedzielę odnotowano kolejny rekord – ponad 130 nowych przypadków – podał tego dnia japoński publiczny nadawca NHK, powołując się na władze stolicy Japonii.

Tym samym liczba zakażonych w Tokio wzrosła do ponad 1000. Jak wskazuje NHK, jest to najwyższy jak dotąd dobowy wzrost potwierdzonych przypadków infekcji w tej 13-milionowej metropolii.

Gubernator Tokio Yuriko Koike pojawiła się w niedzielę w porannym programie informacyjnym i po raz kolejny powtórzyła swój apel do mieszkańców, aby unikali niepotrzebnego wychodzenia z domów. Podkreśliła przy tym, że “zagrożone jest życie”.

Według najnowszych danych prestiżowego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore w stanie Maryland w USA od początku pandemii koronawirusa, który w pierwszej kolejności pojawił się pod koniec ub. r. w Chinach, na świecie stwierdzono 1,2 mln zakażeń, ponad 64,7 tys. osób zmarło, a ok. 247 tys. zostało wyleczonych.

Od początku epidemii w Japonii stwierdzono ok. 3900 przypadków infekcji, w tym 712 osób zakażonych na statku wycieczkowym Diamond Princess. Reuters podaje, że w Japonii na Covid-19 zmarło dotąd 88 osób. (PAP)

cyk/

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.