Energa wspiera leczenie dzieci chorych na mukowiscydozę

Oddech pełen energii

0

„Oddech pełen energii” to projekt, w ramach którego dzieci chore na mukowiscydozę mogą korzystać z profilaktyki rehabilitacyjno-dietetycznej. Będzie to możliwe dzięki wsparciu Grupy Energa, która właśnie została Mecenasem Głównym tego programu.

Adresatami „Oddechu pełnego energii” są mali pacjenci z terenu działań Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Jeden z jego oddziałów znajduje się w Gdańsku. W ramach projektu dzieci będą mogły korzystać z konsultacji z fizjoterapeutą, zajęć sportowych i konsultacji dietetycznych. A te są w ich leczeniu na wagę złota.

– Mukowiscydoza to ogólnorozwojowa choroba o podłożu genetycznym. Schorzenie największe spustoszenie czyni w płucach chorego, prowadząc z czasem do ich całkowitej niewydolności. Chorzy na mukowiscydozę mają również niewydolną trzustkę i problemy z trawieniem tłuszczu, co prowadzi do niedożywienia i problemu ze wzrastaniem – mówi Julita Wilińska, dyrektor Biura Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, Oddział w Gdańsku

Poprzez właściwe leczenie, rehabilitację, a także odpowiednią aktywność fizyczną i dietę można znacznie spowolnić postępowanie zmian w organizmie. Dzięki temu, mimo choroby, przez długie lata osoba cierpiąca na mukowiscydozę będzie aktywna społecznie i zawodowo. Rehabilitacja musi być jednak prowadzona bez przerwy, każdego dnia. Konieczne jest też utrzymanie właściwej wagi, które wspomaga skuteczne leczenie.

„Oddech pełen energii” ruszy we wrześniu 2020 r. Dzieci będą mogły korzystać z programu do stycznia 2022 r. Adresatami projektu będą chorzy na mukowiscydozę z terenu działania Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą Oddział w Gdańsku- województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko- pomorskiego, warmińsko- mazurskiego.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.