Anika Dąbrowska chce reprezentować Polskę na Eurowizji

0

Dla wielu chorych na mukowiscydozę stała się bohaterką – osobą, która walczy z mukowiscydozą, nie boi się o chorobie mówić i którą choroba nie powstrzymuje od realizacji pasji i spełniania marzeń. Ania Dąbrowska, zwyciężczyni programu telewizyjnego Voice Kids w TVP2 chciałaby reprezentować Polskę na Eurowizji!

Ania od urodzenia cierpi na mukowiscydozę, wyniszczającą organizm od środka, chorobę genetyczną. W mukowiscydozie w wyniku mutacji genetycznych dochodzi do uszkodzeń w układzie oddechowym, zatykania gęstym śluzem oskrzelików, częstych infekcji płuc i w konsekwencji niewydolności oddechowej. W mukowiscydozie dochodzi również do uszkodzeń w innych układach, w tym pokarmowym.

Ania jest przykładem wyjątkowo zmotywowanej osoby walczącej z mukowiscydozą. Mimo choroby poświęca się również swojej pasji. W artykule Ania Dąbrowska wygrała program telewizyjny Voice Kids przybliżaliśmy jej muzyczną przygodę i osiągnięcia. Na uwagę zasługuje fakt, że jej pasja – śpiew działa pozytywnie na stan zdrowia, zwiększa sprawność układu oddechowego.

Dla chorych z mukowiscydozą Ania jest przykładem osoby, która się nie poddała i walczy. Niesie nadzieję innym chorym i zaraża swoim optymizmem i uśmiechem.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.