Wysokokaloryczne i wysokobiałkowe preparaty odżywcze w formie napoju Hyperdrink

0

Do naszej redakcji trafiły w lutym preparaty odżywcze francuskiej firmy Nutrisens. Mieliśmy okazję spróbować wszystkich produktów. Konsultowaliśmy również skład z specjalistami. Pisaliśmy już ogólnie o produktach, oraz o serii “CremLine“. Dzisiaj więcej o serii “Hyperdrink”.

Grupa Nutrisens specjalizuje się w żywieniu medycznym w takich obszarach terapeutycznych jak: dysfagia, niedożywienie, zaburzenia pracy jelit i choroba Alzheimera. Ze względu na problemy z układem pokarmowym u chorych na mukowiscydozę, w tym problemem z wydzielaniem enzymów trawiennych przez trzustkę, również do tej grupy chorych skierowana jest oferta firmy Nutrisens.

Polskim dystrybutorem produktów jest Norsa Pharma specjalizująca się w rozwoju, produkcji i dystrybucji środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, suplementów diety i wyrobów medycznych. Firma w szczególności zajmuje się dostarczaniem dedykowanych produktów dla osób chorych na choroby rzadkie (np. mukowiscydoza), autoimmunologiczne, metaboliczne oraz stosujących diety eliminacyjne.

 

HYPERDRINK to skoncentrowany, wysokobiałkowy i wysokokaloryczny preparat odżywczy w formie smacznego, kremowego napoju dla osób niedożywionych lub z ryzykiem niedożywienia np. w mukowiscydozie, ale nie tylko. Jest od razu gotowy do spożycia.

Występuje w czterech wersjach, podstawowej, dla diabetyków,z błonnikiem oraz “400kcal”.

W wersji podstawowej 1 porcja, czyli cały kubek 200 ml dostarcza 326 kcal, 21 g białka i 43,5 g węglowodanów.

W wersji z błonnikiem  1 porcja, czyli cały kubek 200 ml dostarcza 326 kcal, 21 g białka i 4 g błonnika.

W wersji dla diabetyków (bez sacharozy i bez laktozy) 1 porcja, czyli cały kubek 200 ml dostarcza 300 kcal, 17,4 g białka i 4 g błonnika.

W wersji “400kcal” 1 porcja, czyli cały kubek 200 ml dostarcza 400 kcal, 21 g białka i 44 g węglowodanów.

 

Dostępne smaki w wersji podstawowej: neutralny, wanilia, owoce leśne, karmel, czekolada, morela, kawa
Smaki do wyboru wersji “400kcal”: wanilia, morela, kawa

W naszej, redakcyjnej, subiektywnej opinii osób próbujących serię Hyperdrink, smak wszystkich jest bardzo dobry, a najlepszy to smak czekoladowy, waniliowy i karmelowy.

 

Wartość odżywcza wersji podstawowej (uśrednione wartości dla wszystkich smaków):

Wartość odżywcza wersji “400kcal”:

Wartość odżywcza wersji dla diabetyków:

Wartość odżywcza wersji z błonnikiem:

 

Artykuł ma charakter informacyjny. Postępowanie żywieniowe każdorazowo musi być prowadzone po konsultacji i pod nadzorem lekarza.

Z pełną ofertą produktów można się zapoznać na stronie producenta: https://www.nutrisens.pl/

Więcej o kolejnych liniach produktów napiszemy w osobnych artykułach.

Dystrybutor produktów Nutrisens przygotował rabat 10% do każdego zakupu na stronie producenta, dla chorych na mukowiscydozę. Kod rabatowy oraz zasady promocyjnego zakupu można poznać na grupie wsparcia – mukowiscydoza

Na grupie można tez podzielić się opiniami i porozmawiać o żywieniu w mukowiscydozie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.