Zmarł zarażony koronawirusem fizjoterapeuta ze szpitala w Radomiu

0

Zmarł zarażony koronawirusem fizjoterapeuta z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Placówka ta stanowi największe obecnie ognisko SARS-CoV-2 w Polsce. Od początku epidemii obecność koronawirusa stwierdzono tu u 212 osób.

O śmierci fizjoterapeuty szpital poinformował w czwartek. “Zarząd i personel Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego składa rodzinie i bliskim najszczersze kondolencje. Jednocześnie informujemy, że szpital chce przekazać wsparcie finansowe rodzinie zmarłego. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi zmarłego” – podano w komunikacie prasowym.

Mężczyzna zmarł w drugim radomskim szpitalu – przy ul. Tochtermana, gdzie przebywał na leczeniu.

Jak poinformował TVN24 46-latek od dwóch tygodni był pod opieką lekarzy z szpitala przy ul. Tochtermana po tym, jak poczuł się gorzej i stwierdził u siebie objawy zakażenia koronawirusem – przede wszystkim dokuczliwy, duszący kaszel. Z kolejnymi dniami jego stan się pogarszał. Tydzień temu mężczyzna miał na tyle poważne problemy z oddychaniem, że podjęto decyzję o przeniesieniu go z oddziału wewnętrznego na oddział intensywnej terapii, podłączeniu pod respirator i wprowadzeniu w stan śpiączki farmakologicznej. W ostatnich godzinach życia jego stan gwałtownie się pogorszył. Mężczyzna zmarł w czwartek w nocy. Osierocił żonę i dwójkę dzieci.

Fizjoterapeuta zaraził się koronawirusem w pracy w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym. Od początku epidemii w placówce tej wykryto SARS-CoV-2 u 212 osób. Zakażenia ujawniono u personelu oraz chorych z oddziałów: chorób wewnętrznych, neurologicznego, rehabilitacji, onkologicznego i chirurgicznego. (PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ mok/

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.