Nieskończone możliwości wolontariatu w Nowym Targu

0

Fundacja Nieskończone Możliwości zaprasza do udziału w bezpłatnych, certyfikowanych szkoleniach „Nieskończone możliwości wolontariatu”, realizowanych przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego na terenie Krakowa, Bochni i Nowego Targu.

Najbliższe szkolenie odbędzie się w Nowym Targu 17 października 2017 .

Szkolenia kierowane są do pracowników oświaty, młodzieży, studentów i seniorów, którym bliska jest tematyka wolontariatu.

  • Czym jest choroba przewlekła i jakie są potrzeby edukacyjne i emocjonalne ucznia nią dotkniętego?
  • Czy niepełnosprawność jest zawsze widoczna? Rodzaje niepełnosprawności i rodzące ją przyczyny
  • Jakie predyspozycje musi mieć prawdziwy wolontariusz?
  • Jak słuchać, by słyszeć czyli jak rozmawiać z chorym uczniem i jego rodziną
  • Granice zaangażowania – by służyły wspólnemu dobru
  • Czym jest efektywna pomoc?
  • Społeczne postrzeganie działań związanych z wolontariatem

Wszyscy wiemy, że każda z chorób ma swoją specyfikę, a dziecko nią dotknięte wymaga różnego rodzaju prowadzenia. Szkolenie służy uzupełnieniu lub nabyciu wiedzy o ich specyfice przez nauczycieli już pracujących, studentów, czy też osób zajmujących się chorymi lub myślących o wolontariacie w ich kierunku. Znajomość tematu sprawia, że spotkanie na drodze swojego życia dziecka chorego przewlekle skutkuje efektywnym działaniem, obustronnym zadowoleniem. Znajomość potrzeb związanych z chorobą pozwala na upowszechnianie idei wolontariatu – jest nim bezinteresowna pomoc nawet jednej osobie, ale dzięki niej można zbudować nowe nadzieje i aktywność dziecka, dzisiaj nieraz zmęczonego, zniechęconego do życia chorobą. Istotą jest tu także motywowanie rodzin chorych dzieci do walki, bo tylko dzięki takiemu wsparciu walka z chorobą jest możliwa. A nie ma nic cenniejszego niż świadomość, że chore dziecko zyskało wiarę w życie.

Każda osoba zainteresowana otrzyma wsparcie indywidualne trenera, z którym będzie się mogła kontaktować do końca grudnia 2017 roku, konsultując napotkane problemy i szukając dróg rozwiązań.

Szkolenie odbędzie się w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu, al. Tysiąclecia 37, w dniu 17 października 2017 r. o godz. 14,00.

Zapisy pod numerem 18 266 28 41 lub 18 264 63 72.

więcej informacji na stronie: www.nieskonczonemozliwosci.org.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.