Wymarzona praca chorej na mukowiscydozę Wiktorii Rak

0

Wiktoria jest młodą projektantką realizującą marzenie o własnej marce odzieżowej. Ciężką pracą chce zdobyć miejsce dla swoich projektów na trudnym rynku, ale jeszcze trudniejszą walkę toczy prywatnie – codziennie zmagając się ze śmiertelną chorobą – mukowiscydozą, która ogranicza nie tylko możliwości, ale także kradnie czas.

„Marka Wiktoria Rak to walka o swoje marzenia mimo wszelkich przeciwności. To mocny przykład tego, że jeśli czegoś chcesz, musisz samodzielnie zacząć do tego dążyć, a pojawią się ludzie, którzy Ci pomogą – możliwości, które pozwolą zrealizować Twoje cele.” – mówi Wiktoria Rak.

Niestety nie zawsze się wygrywa. Jest rok 2017, Wiktoria ma dziewiętnaście lat, marzenia, dużo pracy i chorobę, ale nie ma już rodziców, którzy przegrali walkę z rakiem. Może liczyć jedynie na wsparcie swojego partnera i jego rodziny.

Średnia długość życia z mukowiscydozą w Polsce to około dwadzieścia lat. Czy Wiktoria zdąży zrealizować swoje marzenia? Czy zdąży pokazać, że dopóki się nie poddasz, możesz wygrać?

„Pomysłów jest bardzo dużo, ale o tym, które uda się zrealizować, zadecyduje choroba i rynek” – tłumaczy Wiktoria Rak.

Wiktoria Rak to marka stawiająca na ekologię – na naturalne materiały, komfort użytkowania i solidność produktu. Zaczynamy produkcję od akcesoriów w szerokiej gamie kolorystycznej, a co dalej?

„Nauczyłam się nie planować na zapas, a raczej skupiać na tym, co robię w danej chwili i czerpać z tego przyjemność” – kontynuuje Wiktoria Rak.

Do tej pory Wiktorii udało się ukończyć kursy krawieckie i wyposażyć swój prywatny warsztat. Jako Fundacja zainwestowaliśmy w materiały i wynagrodzenie Wiktorii. Jednak musimy pilnie rozpocząć sprzedaż naszych produktów. Wierzymy, że są one świetnym prezentem pod choinkę lub opakowaniem innych niespodzianek!

Z każdej torby (47zł) większość pieniędzy przeznaczonych jest na pensję Wiktorii (25zł) dalej na materiały i akcesoria krawieckie (10zł) udział w zyskach Wiktorii (5zł) koszty amortyzacji maszyn i rachunki (3zł) a resztę na pakowanie i wysyłkę (trochę brakuje). W Fundacji na pokrycie kosztów przedsięwzięcia zostają środki z PFRON. Materiały i akcesoria krawieckie potrzebne do uszycia pościeli są droższe, stąd wyższa cena pościeli.

Dlaczego potrzebna pomoc?

Od prawie pół roku, Fundacja Józef zatrudnia Wiktorię i współtworzy markę Wiktoria Rak. Jednak z powodów niezależnych rozpoczęcie sprzedaży toreb (które są pierwszym produktem Wiktorii) opóźnia się. Opóźniają się także dotacje z PFRON. Kończą się za to pieniądze, które Fundacja mogła zainwestować w ten projekt. Dlatego musimy prosić Was o pomoc – w przeciwnym razie będziemy zmuszeni pogrzebać marzenia Wiktorii.

Potrzebujemy pieniędzy na zakup materiałów i opłacenie ZUS i podatków.

Jak można pomóc?

Pomóc można wpłacając dowolnej kwoty datek na rzecz Wiktorii.

 

Wzory toreb, worków i pościeli

torby chorej na mukowiscydozę Wiktorii Rak

torby chorej na mukowiscydozę Wiktorii Rak

torby chorej na mukowiscydozę Wiktorii Rak

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.