Aplikacja CF Physio: Twoja osobista siłownia w terapii mukowiscydozy

0

Życie z mukowiscydozą i konieczność regularnej fizjoterapii to trudne wyzwanie. Jak pozostać aktywnym, mimo choroby? Odpowiedzią na to pytanie może być aplikacja CF Physio, która stała się mobilnym towarzyszem treningów dla pacjentów z mukowiscydozą w dobie leków przyczynowych – modulatorów CFTR.

Wizja i misja CF Physio

CF Physio to aplikacja stworzona z myślą o pacjentach z mukowiscydozą. Jej celem jest umożliwienie codziennej aktywności fizycznej i wsparcie w tak kluczowych obszarach jak fizjoterapia, ćwiczenia gimnastyczne, a także sport. W praktyce to, co może wydawać się niedościgłą przeszkodą, staje się dostępne na wyciągnięcie ręki, czy raczej na ekranie smartfona.

Funkcje aplikacji CF Physio

Jednym z kluczowych elementów CF Physio jest dostęp do ponad 20 przykładowych ćwiczeń i kompleksowych programów treningowych. Wszystkie ćwiczenia zawierają animacje i komentarze głosowe, które pomagają w prawidłowym ich wykonywaniu. Czas trwania każdego ćwiczenia można dostosować indywidualnie, co umożliwia personalizację i skierowanie treningu do konkretnych potrzeb pacjenta.

Jednym z unikalnych elementów aplikacji jest możliwość tworzenia własnych ćwiczeń. Jeżeli użytkownik nie znajdzie pożądanego ćwiczenia w istniejącej bazie, może w kilku prostych krokach zapisać własne ćwiczenie. W tym celu wystarczy wykorzystać nagranie wideo lub obraz z biblioteki multimediów.

CF Physio oferuje również programy treningowe stworzone we współpracy z fizjoterapeutami. Są one skierowane do indywidualnych potrzeb pacjentów z mukowiscydozą, z różnym poziomem zaawansowania choroby. Programy takie jak „Poranna rutyna” czy „12-minutowy program wzmacniający” mogą być idealnie wkomponowane w codzienną terapię mukowiscydozy.

Motywacja do regularnej aktywności

Aplikacja CF Physio podkreśla znaczenie regularnej aktywności fizycznej w przebiegu mukowiscydozy. Dlatego ważną funkcją jest monitorowanie aktywności treningowych i zdobytych wyróżnień. Ta funkcja ma za zadanie dodatkowo motywować użytkowników do regularnego włączania ćwiczeń i fizjoterapii do codziennej rutyny. Poprzez wizualizację postępów i osiągnięć, pacjenci mogą zobaczyć, jak ich wysiłki przekładają się na rzeczywiste rezultaty, co jest kluczowe dla długotrwałego zaangażowania i konsekwencji w dbaniu o swoje zdrowie.

Dostępność aplikacji

CF Physio to aplikacja dostępna dla każdego, bez względu na wiek czy stopień zaawansowania choroby. W aplikacji można znaleźć warianty ćwiczeń dla dzieci, jak również propozycje dla osób, które są na bardziej zaawansowanym etapie choroby. To sprawia, że CF Physio jest narzędziem, które może towarzyszyć pacjentom przez cały czas ich walki z mukowiscydozą.

Aplikacja jest dostępna zarówno w sklepie Google Play dla użytkowników Androida, jak i w App Store dla posiadaczy iPhone’ów. Została zaprojektowana tak, aby była intuicyjna w obsłudze, a jej interfejs jest przyjazny dla użytkownika. Aplikacja obsługuje kilka języków, w tym domyślnie język polski.

 

Zdjęcia: Google Play/Vertex Pharmaceuticals

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.