Certyfikowane maski medyczne i półmaski FFP2 od TZF Polfy

0

TZF Polfa wprowadziła do oferty maski medyczne i półmaski FFP2. Produkty te są wytwarzane jedyne z polskich surowców. Cały zysk ze sprzedaży zostanie przeznaczony na budowę nowoczesnej fabryki leków onkologicznych i immunosupresyjnych.

– Gwarancją jakości naszych masek są certyfikaty oraz testy wykonane w polskich, włoskich i hiszpańskich laboratoriach. W przypadku masek medycznych posiadamy certyfikat zgodności UE, natomiast dla półmaski FFP2 certyfikat Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy – mówi Jarosław Król, Prezes TZF Polfy.

Cały dochód z obecnej sprzedaży maseczek medycznych oraz płynów do dezynfekcji zostanie przeznaczony na budowę nowoczesnej fabryki leków onkologicznych i immunosupresyjnych, wraz z laboratorium. Początek budowy nastąpi już latem br., obecnie TZF Polfa kończy wybór Generalnego Wykonawcy  budynku.

Maski medyczne TZF II R i Półmaska FFP2 są dostępne w oficjalnym sklepie TZF – https://shop.tzf.pl/ oraz w aptekach. W placówkach pocztowych na terenie Polski można kupić maski TZF II R.

 

Maska medyczna TZF II R jest od początku do końca produkowana w naszym kraju z polskich komponentów i spełnia wszystkie wymagania stawiane maskom medycznym typu IIR. To wyrób medyczny, klasy I,  przeznaczony do celów ograniczenia rozprzestrzeniania się aerozolu z wydychanym powietrzem z nosa i jamy ustnej, a wraz z nim potencjalnych czynników infekcyjnych. Posiada trzy warstwy, z dwóch zewnętrznych warstw włókniny osłonowej (spunbond) z włókna polipropylenowego oraz wewnętrznej warstwy filtracyjnej (meltblown). Zapewnia skuteczność filtracji 98%, zauszniki oraz wkładkę modelującą na nos umożliwiającą dokładne dopasowanie maski do kształtu nosa. Jest maską jednorazową, niesterylną. Nie zawiera lateksu, niklu i włókna szklanego, dostępne w opakowaniach po 50 sztuk. Jakość została sprawdzona przez:

  • Centralny Instytut Ochrony Pracy, Państwowy Instytut Badawczy; ul. Czerniakowska 16, 00-701 Warszawa.
  • Eurofins Textile Testing Spain, S.L., Calle Germán Bernácer, 4, 03203 Elche, Hiszpania.
  • Intertek Italia S.p.a., Via di Stagno 17 F/G – 50055 Lastra a Signa, Włochy.

Drugim produktem jest Półmaska Filtrująca TZF FFP2 z wysoką ochroną. Półmaska filtrująca o poziomie ochrony FFP2, to doskonały sposób na ochronę dróg oddechowych. Jej efektywność filtracji wynosi nie mniej niż 94 %, a całkowity przeciek wewnętrzny, maksymalnie 8%. Integrowana, regulowana płytka nosowa zapewnia dobre i bezpieczne dopasowanie do twarzy. Półmaska zapewnia komfort i bezpieczeństwo użytkowania dzięki uszczelce nosowej, wykonanej z pianki polietylenowej. Dwie taśmy nauszne poprawiają przyleganie maski do twarzy zapewniając szczelność, a dzięki zacisku na nosie, łatwo ją dopasować do kształtu nosa i twarzy. Półmaski Filtrujące TZF FFP2 przeznaczone są do jednorazowego użytku, maksymalnie przez jedną zmianę roboczą, dostępne również po 50 sztuk.

Półmaska przeszła przez rygorystyczne badania medyczne  przeprowadzone w Centralnym Instytucie Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy (CIOP-PIB).

  • Badanie UE Nr. UE/486/2020/1437, wydanie 1 z dnia 6 listopada 2020 r.
  • Spełnia wymogi normy zharmonizowanej PN-EN 149+A1:2010 (EN 149:2001+A1:2009) “Sprzęt ochrony układu oddechowego. Półmaski filtrujące do ochrony przed cząsteczkami. Wymagania, badanie, znakowanie”.
  • Sprawozdanie nr: 1218/PB-COV/2020/NO z 26.10.2020 r.
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.