Kobieta z objawami zakażenia koronawirusem uciekła ze szpitala w Koninie

0
Do ośmiu lat więzienia grozi 48-letniej kobiecie, która z objawami zakażenia SARS-CoV-2 uciekła w sobotę ze szpitala w Koninie. Po 30 minutach mieszkanka pow. tureckiego została zatrzymana. Nie miała kontaktu z osobami postronnymi.

Oficer prasowy konińskiej policji mł. asp. Sebastian Wiśniewski poinformował w niedzielę, że 48-latka trafiła w piątek na Oddział Zakaźny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie z powodu duszności, kaszlu i wysokiej temperatury ciała.

“Po pierwszej dobie, podczas nieuwagi personelu medycznego, postanowiła uciec ze szpitala i wrócić do swojego miejsca zamieszkania” – przekazał policjant.

Policjanci dostali informację o ucieczce pacjentki ok. godz. 17.00. “Po około 30 minutach w miejscowości Kępina kobieta została odnaleziona przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego konińskiej policji. 48-latka oświadczyła, że nie chce przebywać w szpitalu i wraca do domu. Kobieta była bardzo roszczeniowa, choć do poleceń mundurowych się stosowała” – powiedział Wiśniewski.

Dodał, że policjanci przez cały czas utrzymywali bezpieczną odległość od pacjentki. “Po kilkunastu minutach przyjechała załoga pogotowia, która była przystosowana do przewożenia osób z objawami zarażenia koronawirusem. Kobietę przetransportowano z powrotem do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie na oddział zakaźny” – przekazał policjant.

Podkreślił, że szybka reakcja policjantów zapobiegła jakimkolwiek kontaktom 48-latki z innymi osobami. Wiśniewski przekazał, że kobieta będzie odpowiadać przed sądem za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób. Grozi jej za to do ośmiu lat więzienia.(PAP)

Autor: Szymon Kiepel

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.