Fenomenalny występ Ani Dąbrowskiej w The Voice Kids

Ania Dąbrowska

W czasie występu Ani odwróciły się wszystkie fotele ✌ Chyba nie ma się co dziwić <3

Opublikowany przez The Voice Kids TVP Sobota, 19 stycznia 2019
0

Fenomenalny występ Ani Dąbrowskiej w The Voice Kids. Ania zmaga się z ciężką, genetyczną chorobą – mukowiscydozą. Pisaliśmy o niej kilkukrotnie. To bardzo utalentowana muzycznie, wokalnie uczennica Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

Ania Dąbrowska od 2014 roku uczęszcza do Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, gdzie pracuje pod kierunkiem Anny Czenczek – dyrektor tej szkoły oraz pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”. W Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie rozwija swoje pasje i zainteresowania, pracując nad emisją głosu, interpretacją piosenki, ruchem scenicznym z elementami gry aktorskiej, dykcją, ubiorem scenicznym i uczy się zasad charakteryzacji. Centrum Sztuki Wokalnej dba także o wizerunek młodej wokalistki, zajmuje się rozwojem jej kariery i promocją.

Reprezentując Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie od pięciu lat uczestniczy i zdobywa najwyższe nagrody w wielu przeglądach piosenki międzyszkolnej, gminnej, powiatowej, konkursach wojewódzkich, ogólnopolskich oraz międzynarodowych, wyśpiewała m.in. Grand Prix oraz I miejsce w Przeglądzie Piosenki Filmowej w Języku Angielskim w Birczy, Nominację na Międzynarodowy Festiwal „Eurojurmala” na Łotwie, I miejsce w Festiwalu „Zaczarowana piosenka” Anny Dymnej w Krakowie, Srebrną Nutkę (II miejsce) w Międzynarodowym Festiwalu „Majowa Nutka” w Częstochowie, uczestnictwo w ścisłym Finale Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytacji, Pieśni i Poezji Patriotycznej w Warszawie, I miejsce w XX Polsko – Niemieckim Festiwalu Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej „Razem we wspólnej Europie” w Monachium, I miejsce w V Ogólnopolskim Festiwalu Piosenek Katarzyny Sobczyk „O Złotą Różę Małego Księcia” w Tyczynie, I miejsce oraz Nagrodę Publiczności w IV Ogólnopolskim Internetowym Konkursie Wokalnym, I miejsce w III Ogólnopolskim Internetowym Konkursie Wokalnym, II miejsce na XXVII Festiwalu Piosenki „Śpiewaj razem z nami” w Przemyślu, Główna Nagroda Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Kielcach.

Bierze udział w licznych projektach, koncertach okolicznościowych i autorskich spektaklach wokalno – tanecznych Centrum Sztuki Wokalnej, które na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny Rzeszowa i Podkarpacia, m.in. w spektaklu patriotycznym „Zakazane Piosenki”, który swoją premierę miał 7 listopada 2016 w Filharmonii Podkarpackiej.

Wielki talent widzą w niej tacy wokaliści jak: Marek Piekarczyk, Halinka Młynkova, Ania Dąbrowska, Grzegorz Hyży oraz Ania Wyszkoni. Ma za sobą wspólne występy na koncertach m.in. z Grzegorzem Hyżym, Anią Wyszkoni, Skaldami oraz Mieczysławem Szcześniakiem. Ponadto koncertowała m.in. podczas Festiwalu Kultury Polonijnej „Dźwięki, które łączą” w Hanowerze i podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” 2016, 2017 i 2018. Brała udział w nagraniu piosenki i teledysku Mieczysława Szcześniaka „Jest jeden świat”.

Znalazła się w dziesiątce finalistów Krajowego Finału Eurowizji dla Dzieci 2016, który odbył się 15 października. Emitowany był na żywo w TVP 1. Podczas Krajowego Finału Eurowizji Junior zaśpiewała rockowy utwór „Fryzurka”, produkcji Anny Czenczek.

Ania lubi jeździć na deskorolce – tzw.: „fiszce” i na rowerze. Bardzo lubi grać w piłkę ręczną. Gra w szkolnej drużynie dziewczęcej na pozycji ataku. Wolny czas spędza śpiewając zawsze, wszędzie i w każdej sytuacji. Lubi spotykać się z przyjaciółmi i oglądać seriale. Z rodzeństwem wieczorami gra w gry planszowe i komputerowe. Bardzo lubi podziwiać przyrodę. Lubi rysować i tańczyć.

Ania Dąbrowska jest również uczennicą Szkoły Podstawowej im. J. Piłsudskiego w Wesołej – klasa 8 oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I st. W Dynowie (klasa fortepianu).

Ania Dąbrowska

W czasie występu Ani odwróciły się wszystkie fotele ✌ Chyba nie ma się co dziwić <3

Opublikowany przez The Voice Kids TVP Sobota, 19 stycznia 2019

Źródło: informacje prasowe, Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.