Miód manuka

0

Miód manuka wytwarzany jest przez pszczoły z nektaru krzewów manuki (Leptospermum scoparium) rosnących w Nowej Zelandii.

Swoim składem przypomina znane nam już miody, np. miód gryczany czy spadziowy, jest jednak jedna różnica między miodem manuka a innymi miodami. Mianowicie miód manuka zawiera składnik zwany metyloglioksalem, to właśnie ten składnik sprawia, że miód ten działa przeciwzapalnie!

Oprócz tego zawiera polifenole, które “wymiatają” wolne rodniki z organizmu, a jak wiadomo te generują wiele chorób.

A jakie miód manuka znajdzie zastosowanie w wspomaganiu leczenia mukowiscydozy?

Otóż, ten miód w badaniach laboratoryjnych wykazuje silne działanie antybakteryjne w stosunku do pałeczki ropy błękitnej (Pseudomonas Aeruginosa) i gronkowca złocistego (Staphylococcus Aureus)*.

Dodatkowo miód manuka:
– Przyspiesza gojenie się ran
– Pomaga w zwalczaniu wirusa grypy
– Łagodzi objawy takie jak: zgaga czy refluks
– Wspomaga leczenie infekcji dolnych jak i górnych dróg oddechowych
– Odciąża wątrobę

Miód manuka wykorzystywany w celach profilaktycznych powinien zawierać od 100 do 250+ miligramów metyloglikosalu w 1 kilogramie miodu. Jeżeli chcesz osiągnąć silne działanie bakteriobójcze wybierz miody oznaczone MGO 400+.

Miód wpływa najlepiej na Twój organizm, kiedy stosujesz go regularnie, nie tylko w okresie infekcji!

* Miód manuka nie jest lekiem i nie zastępuje leczenia, nie może być stosowany również jako substytut (jedyny zamiennik) zróżnicowanej i zbilansowanej diety oraz zdrowego trybu życia. Miód manuka może za to stanowić jeden z wielu elementów zróżnicowanej i zbilansowanej diety, o której piszemy na łamach portalu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.