Słodycze od Wawelu dla krakowskich szpitali

Słodycze od Wawelu dla krakowskich szpitali
0

Kilka tysięcy paczek z pralinami, krówkami, karmelkami w piątek przekazała firma Wawel wraz z Fundacją „Wawel z Rodziną” do Szpitala Uniwersyteckiego i Szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

Chcemy dołączyć do podziękowań, jakie spływają na ręce lekarzy, ratowników, pielęgniarek i wszystkich zaangażowanych na co dzień w niesienie pomocy potrzebującym” – wyjaśnia Tomasz Schimscheiner, Prezes Fundacji Wawel z Rodziną. – „W czasie intensywnej pracy na rzecz pacjentów, chcemy w ten sposób podziękować za codzienne zaangażowanie pracowników ochrony zdrowia, dać im poczucie, że nie są sami w tych trudnych czasach. Mamy nadzieję, że nasze słodycze pozwolą choćby symbolicznie wynagrodzić te starania, a dla pacjentów szpitali będą oderwaniem od problemów codziennego dnia” – dodaje.

Krówki, Michałki i Trufle w czekoladzie – to tylko część zestawu produktów, jakie zostały przekazane dwóm krakowskim szpitalom. Łącznie na ręce personelu trafiło ponad 700 kg słodyczy. Fundacja „Wawel z Rodziną” w minionych latach współpracowała już z oddziałami dziecięcymi obu szpitalnych placówek.

Fundacja „Wawel z Rodziną” od 2008 roku aktywnie kontynuuje działalność dobroczynną firmy Wawel. W swoich działaniach wspiera inicjatywy poszerzające wiedzę, zdolności dzieci, tak, żeby było im łatwiej wejść w dorosłe życie. Aktywnie angażuje się w pomoc społeczną
i edukacyjną oraz wspieranie polskich rodzin, osób i instytucji sprawujących opiekę zastępczą nad dziećmi. Fundacja aktywnie wspiera także świetlice środowiskowe. W 2018 roku uruchomiła innowacyjny program społeczny „Dobro od Dziecka”, który wspiera wychowawców w codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.