Rozpoczęła działalność Drużyna Oddechu

Drużyna Oddechu dla chorych z mukowiscydozą
0

Dzisiaj, 5 marca br. wystartowała nasza nowa inicjatywa skierowana do uczniów, nauczycieli i szkół, ale również do chorych na mukowiscydozę oraz ich rodziców i opiekunów pod nazwą “Drużyna Oddechu”.

Zaczynamy od tworzenia kół wolontariatu w szkołach oraz angażowania uczniów i nauczycieli w działania na rzecz środowiska chorych na mukowiscydozę. Już w tym miesiącu do wybranych szkół trafią pierwsze materiały edukacyjne.

W pilotażowym okresie kilku najbliższych tygodni, to my wybraliśmy szkoły – to dla nas też nauka, dlatego zanim zaczniemy działania na szerszą skalę, chcemy to przećwiczyć z zaprzyjaźnionymi szkołami (dlatego dziękujemy za wcześniejsze zgłoszenia szkół na grupie wsparcia, do nich też postaramy się trafić zaraz po okresie “próbnym”).

Drugim kierunkiem jest sport i aktywność osób chorych na mukowiscydozę, o tym w najbliższych dniach, tygodniach.

Trzecim, pewnie najważniejszym kierunkiem jest wsparcie Was w terenie. Chcemy pomóc Wam lokalnie, wesprzeć Wasze lokalne działania. Bo Oddech Życia to nie ma być scentralizowane biuro w jednym miejscu w Polsce. To mają być silne grupy lokalne, które znają swoje otoczeniu, swoje problemy. Oddech Życia ma Was wspierać w lokalnych działaniach.

Wszelkie informacje i aktualności dostępne będą na fanpejdzu “Drużyny Oddech”: facebook.com/Drużyna-Oddechu-548140438889888/ oraz na grupie wsparcia.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.