Śląska Jesień Pneumonologiczna platformą wymiany wiedzy klinicznej

25 listopada 2023

0

Portal Oddech Życia ma zaszczyt pełnić rolę patrona medialnego nadchodzącej konferencji „Śląska Jesień Pneumonologiczna”. Po przymusowej przerwie wywołanej pandemią COVID-19, piąta edycja tego wydarzenia stanowi długo oczekiwaną platformę wymiany wiedzy klinicznej, dedykowaną specjalistom z obszaru pulmonologii i pokrewnych dziedzin medycyny. Konferencja, zaplanowana na 25 listopada 2023 roku, obiecuje być kopalnią wiedzy i praktycznych wskazówek dla lekarzy, dzięki wykładom prowadzonym przez wybitnych ekspertów.

Od ultrasonografii przezklatkowej w opiece przedszpitalnej, poprzez zakażenia RSV u dorosłych, aż po innowacyjne metody leczenia POChP – tematyka konferencji jest niezwykle szeroka i aktualna. Wykłady, które zostaną przedstawione, nie tylko pokrywają istotne aspekty kliniczne, ale również zwracają uwagę na praktyczne wyzwania stojące przed lekarzami w polskim systemie opieki zdrowotnej.

Prof. dr hab. med. Adam Barczyk, prezes Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc, podkreśla unikatowość konferencji, która pozwala na zgłębienie tematów często pomijanych w dyskursie naukowym. Jego zdaniem, wydarzenie to jest szczególną okazją do aktualizacji wiedzy z obszaru pulmonologii i intensywnej dyskusji na temat codziennych wyzwań diagnostycznych i terapeutycznych.

Sesje edukacyjne i dyskusje
Zaplanowane sesje składają się z prezentacji prowadzonych przez uznanych specjalistów, którzy podzielą się swoim doświadczeniem i przemyśleniami na temat tak kluczowych zagadnień jak hipowentylacja u otyłych czy nadciśnienie płucne. Każda sesja będzie następnie poddawana dyskusji, umożliwiając uczestnikom zadawanie pytań i dzielenie się własnymi doświadczeniami.

Konferencja „Śląska Jesień Pneumonologiczna” jest wydarzeniem obowiązkowym dla każdego profesjonalisty zainteresowanego najnowszymi trendami i postępami w pulmonologii. To nie tylko szansa na poszerzenie horyzontów i podniesienie kwalifikacji, ale także okazja do nawiązania współpracy i wymiany doświadczeń z kolegami z branży. Zachęcamy do rejestracji i dołączenia do grona ekspertów dążących do doskonałości w dziedzinie opieki nad układem oddechowym pacjentów.

Data i Miejsce
Wydarzenie odbędzie się w dniu 25 listopada 2023 r., w auli im. prof. Witolda Zahorskiego na Wydziale Nauk Medycznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, przy ulicy Medyków 18 w Katowicach. Jest to lokalizacja o głębokich tradycjach akademickich, zapewniająca doskonałe warunki dla wymiany myśli naukowej i profesjonalnego rozwoju.

rejestracja
Udział w konferencji jest bezpłatny, lecz ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Prosimy o zapisywanie się poprzez stronę: https://slaskajesien.grupaconway.pl/rejestracja. Zachęcamy do szybkiego potwierdzania uczestnictwa, aby zapewnić sobie miejsce w tym ważnym wydarzeniu naukowym.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.