Od 10 maja osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności z pierwszeństwem szczepień

0
Chcemy, żeby dla osób z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności od 10 maja w punktach szczepień powszechnych było pierwszeństwo zaszczepienia się – zapowiedział szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Dworczyk relacjonował, że podczas piątkowego spotkania z osobami reprezentującymi środowiska zrzeszające osoby niepełnosprawne, opiekunów osób niepełnosprawnych przedstawiono cztery rozwiązania, które rząd chce wprowadzać w życie od 10 maja. Dworczyk wyraził przekonanie, że te rozwiązania wychodzą na przeciw oczekiwaniom tych grup i ułatwią dostęp do szczepień tym osobom.

“Chcemy, żeby dla osób z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, od 10 maja w punktach szczepień powszechnych – a przypomnę, że docelowo będzie ponad 630 takich punktów, po co najmniej jednym w każdym powiecie – żeby te osoby, w tego rodzaju punktach miały pierwszeństwo szczepienia” – powiedział.

Jak tłumaczył, osoba niepełnosprawna wraz z opiekunem bądź opiekunami nie będzie musiała umawiać się za pośrednictwem infolinii czy elektronicznego formularza na termin szczepienia. “Po prostu będzie mogła przyjechać do takiego punktu szczepień powszechnych i po zarejestrowaniu się w recepcji od razu będzie przyjmowała szczepienie” – powiedział.

“Zarówno osoba z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, jak i opiekun bądź opiekunowie tej osoby” – dodał.

Dworczyk zapewnił, że to wszystko będzie “bardzo proste, będzie się opierało wyłącznie na oświadczeniu, nie będzie potrzeba żadnych innych dokumentów”. (PAP)

autor: Rafał Białkowski PAP

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.