Nowa pozycja wydawnicza dla fizjoterapeutów: “Zawód fizjoterapeuty. Aspekty prawne i organizacyjne”

0

Na rynku wydawniczym pojawiła się nowa książka skierowana do fizjoterapeutów oraz osób związanych z sektorem ochrony zdrowia. “Zawód fizjoterapeuty Aspekty prawne i organizacyjne” to kompendium wiedzy opracowane pod redakcją naukową prof. dr hab. Moniki Urbaniak, wydane nakładem wydawnictwa Moc Media.

Adresaci publikacji

Publikacja ta jest szczególnie wartościowa dla:

  • osób wykonujących zawód fizjoterapeuty,
  • osób zawodowo związanych z sektorem ochrony zdrowia,
  • studentów kierunków prawnych i medycznych,
  • osób zainteresowanych praktycznym stosowaniem przepisów dotyczących zawodu fizjoterapeuty.

Zakres tematyczny

W książce omówiono kluczowe zagadnienia związane z funkcjonowaniem zawodu fizjoterapeuty, zarówno w kontekście prawnym, jak i organizacyjnym.

Współpraca fizjoterapeuty z lekarzem

Jednym z istotnych tematów poruszonych w publikacji jest problematyka współpracy fizjoterapeuty z lekarzem. Omówiono aspekty związane z wdrażaniem skutecznej terapii względem pacjenta, podkreślając rolę interdyscyplinarnego podejścia w leczeniu.

Dokumentacja medyczna i analiza praktyki klinicznej

Publikacja zawiera szczegółowe informacje na temat przygotowywania dokumentacji medycznej. Analizuje również kliniczną praktykę fizjoterapeutyczną, uwzględniając nowe kompetencje fizjoterapeutów w zakresie ordynowania wyrobów medycznych. Czytelnicy znajdą tu praktyczne wskazówki dotyczące prowadzenia dokumentacji oraz przestrzegania obowiązujących norm prawnych.

Prawne uwarunkowania reklamy i działalności leczniczej

Książka omawia również prawne uwarunkowania reklamy podmiotów wykonujących działalność leczniczą oraz dozwolone czynności podejmowane przez fizjoterapeutę w ramach prowadzonej działalności. Znajomość tych przepisów jest kluczowa dla uniknięcia potencjalnych naruszeń prawa i utrzymania wysokiego standardu świadczonych usług.

Redakcja naukowa

Na czele zespołu redakcyjnego stoi prof. dr hab. Monika Urbaniak, wybitna specjalistka w dziedzinie prawa medycznego i konstytucyjnego. Prof. Urbaniak jest kierownikiem Katedry i Zakładu Prawa Medycznego i Farmaceutycznego na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu oraz radcą prawnym w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. Pełni również funkcję Prezesa Polskiego Towarzystwa Nauk o Zdrowiu i jest członkiem Polskiego Towarzystwa Prawa Medycznego oraz Polskiego Towarzystwa Prawa Konstytucyjnego. Jest autorką ponad 150 publikacji naukowych.

Gdzie kupić książkę

Książkę “Zawód fizjoterapeuty Aspekty prawne i organizacyjne” można zakupić w księgarniach online oraz na stronie wydawnictwa Moc Media. To nieocenione źródło wiedzy dla wszystkich zainteresowanych prawnymi i organizacyjnymi aspektami wykonywania zawodu fizjoterapeuty.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.