Krakowski Mercator Medical kolejny raz wspiera walkę z COVID-19, tym razem bezpośrednio w Małopolsce

0

Specjalistyczne rękawice jednorazowe trafiły do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, a pomoc finalizowana jest właśnie dla Fundacji Rozwoju Pielęgniarstwa w Krakowie – łącznie 168.000 rękawic. Wcześniej rękawice trafiły do Komendy Głównej Policji, a maseczki do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia. Firma zapowiada kolejne akcje wspierające walkę z koronawirusem.

– Przekazaliśmy właśnie Szpitalowi Uniwersyteckiemu w Krakowie 84 tysiące specjalistycznych nitrylowych rękawic jednorazowych z przedłużonym mankietem. Warto pamiętać o tym, że drobne zdarzenia i nasze czyny mogą mieć wielki wpływ na świat. Działania, które są obecnie podejmowane przez przedsiębiorców, zmienią świat na lepsze – podkreśla dr Wiesław Żyznowski, Prezes Zarządu Mercator Medical S.A.
Rękawice nitrylex® complete przekazane krakowskiemu szpitalowi są specjalnie zapakowane, dzięki czemu pracownicy służby zdrowia obniżają ryzyko zakażenia. Otwierając opakowanie, korzystają z bocznych otworów, przez co wyjmują rękawice, pociągając zawsze za mankiet. Dzięki temu unikają kontaktu z częścią roboczą rękawicy.

Z kolei do Fundacji Rozwoju Pielęgniarstwa w Krakowie trafią 84 tysiące rękawic nitrylex® classic. W połowie marca 246 tysięcy takich rękawic trafiło do Komendy Głównej Policji, aby natychmiast wesprzeć bezpieczeństwo pracy policjantów w związku z rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. To produkty najwyższej jakości, nieuczulające (w przeciwieństwie do wyrobów z lateksu naturalnego) oraz w pełni chroniące przed bakteriami i wirusami.

Z kolei na początku marca br. Grupa Mercator Medical – lider rynku rękawic i materiałów medycznych jednorazowego użytku – przekazała nieodpłatnie 50 tysięcy jednorazowych masek ochronnych do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia poprzez rządową Agencję Rezerw Materiałowych w Zduńskiej Woli. Przekazane maseczki to najwyższej jakości produkty wykonane z delikatnej i przewiewnej włókniny, która zapewnia wysoki komfort noszenia oraz niski opór powietrza przy zachowaniu funkcji filtracyjnej, co pozwala na ograniczenie i minimalizację ryzyka infekcji drogą kropelkową.

Mercator Medical zapowiada kolejne akcje wspierania walki z koronawirusem w Polsce, które w szczególności będą dotyczyły przekazywania rękawic ochronnych.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.