Białoruś: już niemal 40 tys. zakażeń koronawirusem, 902 w ciągu doby

0

Liczba przypadków infekcji Sars-CoV-2 na Białorusi osiągnęła już niemal 40 tys. W ciągu minionej doby zakaziły się 902 osoby – wynika z komunikatu resortu zdrowia opublikowanego w czwartek. Zmarło kolejnych pięć osób.

39 858 osób z potwierdzonym testami zakażeń zarejestrowano na Białorusi do 28 maja – podało ministerstwo. Z powodu Covid-19 zmarło od początku epidemii 219 chorych.

Wyzdrowiało 16 660 pacjentów. Przeprowadzono w sumie 500 tys. testów.

Od 6 maja liczba nowych zakażonych w ciągu doby tylko jeden raz (w środę – 897) była niższa niż 900.

Białoruskie ministerstwo zdrowia mówi o stabilizacji krzywej epidemii, o czym ma świadczyć statystyka – dzienne liczby zakażonych utrzymują się na zbliżonym poziomie od początku maja.

Epidemiolog Iryna Hlinska jako możliwy termin spadku liczby zakażeń podawała wcześniej przełom maja i czerwca.

Na Białorusi nie wprowadzono kwarantanny ani obowiązkowych działań w ramach dystansu społecznego. Nie odwołano też wszystkich imprez masowych, chociaż takie rekomendacje skierowała do Mińska Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

Portal TUT.by podał w środę, że Białoruś trafiła do dziesiątki krajów o najwyższej liczbie zakażonych w przeliczeniu na milion mieszkańców oraz do grupy 25 krajów o największej liczbie zakażonych ogółem (na tej liście zajmuje 22. miejsce).

Z Mińska Justyna Prus (PAP)

just/ jo/ kar/

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.