Kartka z pamiętnika Martyny – 8 miesięcy czekania na nowe, lepsze i samodzielne życie!

3

Dziś mija rok od kwalifikacji do przeszczepu płuc. Niezbyt dobrze wspominam tamten okres. Był to dla mnie jeden z gorszych momentów w życiu. Ciężko było. Gdy przypomnę sobie życie sprzed 4 miesięcy to łzy cisną się same do oczu. Z dnia na dzień czułam się coraz słabsza. Cały czas męczący kaszel, duszności, stany podgorączkowe, saturacja coraz niższa, a na koncentratorze coraz większy przepływ tlenu. Całymi dniami w domu, w łóżku… Wegetacja z dnia na dzień, strach czy za chwile nie zadzwoni telefon z informacją że są dla mnie płuca.

8 miesięcy czekania na nowe lepsze i samodzielne życie!

Aż w końcu 25.10.2017 w środę o godz.23:20 zerwał nas z łóżek dźwięk telefonu. Był to telefon z Zabrza, z informacją, że są dla mnie płucka. Pamiętam jak dziś powiedziałam że “dzisiaj nigdzie nie jadę”. 40 minut później była już po mnie karetka. Bałam się jak diabli. Oczywiście przed tym zdążyłam poinformować wszystkich moich najbliższych i przyjaciół. Całą drogę do Zabrza śmiałam się jak głupia.

Na miejscu, czekały na mnie siostry, które przygotowywały mnie do operacji. Tego było mnóstwo… Setki fiolek z krwią.. Cały przez ten czas byli ze mną rodzice i ciocia. Najgorsze było czekanie.

26.10.2017 ok.9:00 przyszedł do mnie lekarz z informacją że czekamy na płuca, przesuwało się to chyba z trzy razy aż w końcu na zegarku wybiło 15:45 i zabrano mnie na blok operacyjny. Ostatnią godzinę, którą pamiętam to 16:17, wtedy oczy się zamknęły 🙂

Operacja zakończyła się ok.2:40 następnego dnia. O godzinie 5:58 rano już nie spałam 🙂 Chciałam żeby mnie odłączono od respiratora. O 12:00 się w końcu tego doczekałam… Gdy w końcu do mnie dotarło że wszystko się udało, to od razu w głowie pojawił się plan na spełnianie kolejnych marzeń! Nawet nie wiecie jak cieszył widok 100% saturacji, nie mogłam w to uwierzyć! Byłam chyba najszczęśliwsza osobą na świecie! Takim właśnie sposobem mijały kolejne dni, było coraz mniej kroplówek i tych nieszczęsnych kabelków!

W pierwszej dobie stałam już na nogach i siedziałam w fotelu! Kolejny mały sukces! Z dnia na dzień było coraz lepiej! Najbardziej czego wtedy pragnęłam to zwyczajnie NAPIĆ SIĘ! Nie mogłam wtedy przyjmować dużo płynów żeby nie zalać nowych płuc, przyjmowałam wtedy jeszcze dużo kroplówek a każdy ml był wyliczony…

Po dwóch tygodniach przeniesiono mnie na sale z TV i łazienką. Mój nowy apartament z luksusami! Pierwsza samodzielna kąpiel bez pomocy mamy czy siostry…Coś pięknego! 🙂 Tak mijały kolejne dni z nowymi płuckami!

Martyna po przeszczepie płuc w mukowiscydoziePowrót do domu

1.12.2017 wróciłam do domu! Czekała tam na mnie już niespodzianka! Przed domem zastałam najlepszych sąsiadów i najbliższą mi rodzinę! Byłam mega zaskoczona i wzruszona. Ale to o czym marzyłam najbardziej to o swoim łóżku!

Powiązane artykuły

18 dni później byłam na kontroli moich nowych płucek! Nic tak nie cieszy jak wiadomość że przeszczepiony narząd z Tobą współpracuje a spirometria i reszta badań jest dobra!

I nareszcie długo wyczekiwane święta! Bez rurek w nosie, bez duszności, męczącego kaszlu czy stanu podgorączkowego! To była dla mnie gwiazdka z nieba! Najpiękniejszy prezent jaki mógł mnie spotkać! Szansa na nowe życie! Najpiękniejszy czas w gronie najbliższych!

Kolejne kontrole w SCCS w Zabrzu zakończone moim małymi sukcesami oraz spełnieniem marzeń!
3,5 miesiąca nowego, lepszego i samodzielnego życia!

Dziękuje Bogu za to co mnie spotkało, że mogę żyć dalej, spełniać marzenia, kochać i być szczęśliwą.
Dziękuje Wszystkim, którzy ze mną byli przez cały ten ciężki czas i tym co są do dzisiaj! Szczególnie dziękuje Moim przyjaciółką! Ja i one też wiedzą o kogo chodzi!

Przede wszystkim dziękuje całemu zespołowi SCCS w Zabrzu za pomyślną operacje, za opiekę i cudowną atmosferę!

Myślę, że już będzie tylko lepiej i będę mogła spełniać kolejne swoje marzenia! Nigdy nie dam wygrać MUKODUSICIELCE! Ja już dostałam szansę, teraz reszta Mukolinków ma szansę na nowe życie! Z całego Niebieskiego Serducha im tego życzę!
Warto Walczyć!

Wasz Szkieletorek!

 

Więcej o mnie na Instagramie oraz Facebooku.

ps: plakat z okazji Ogólnopolskiego Dnia Transplantacji

Martyna po przeszczepie płuc (mukowiscydoza)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

  1. Kaśka mówi

    Jesteś super! Dajesz dobry przykład <3 Trzymaj się dzielnie i spełniaj marzenia!

  2. Oddech Życia mówi

    Dziękujemy. 🙂

  3. Gościu mówi

    Też czekam. Życzę zdrowia.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.