LAB150 kanadyjski projekt opracowania nowych metod terapeutycznych w leczeniu mukowiscydozy

0

Firma MaRS Innovation ogłosiła uruchomienie dwóch nowych projektów badawczych o nazwie LAB150. Projekty te opierają się na przełomowych badaniach naukowych prowadzonych przez zespoły lekarzy i naukowców w Szpitalu SickKids i na Uniwersytecie w Toronto (Kanada).

Pierwszy projekt ma na celu opracowanie nowych metod terapeutycznych w leczeniu mukowiscydozy (CF). Projekt powstał w ramach szeroko zakrojonego dziesięcioletniego programu badawczego prowadzonego w Szpitalu SickKids z udziałem pacjentów cierpiących na mukowiscydozę.

Projekt ma na celu zidentyfikowanie i rozwinięcie modulatorów, leków modulujących CFTR. Względnie niedawny rozwój silnych leków modulujących CFTR był dobrodziejstwem dla pacjentów. Jednak leki te nie mogą być stosowane w niektórych przypadkach, lub wykazują ograniczoną skuteczność w innych. Projekt ma pomóc opracować nowe leki.

“Jesteśmy zaangażowani w identyfikację terapii, które mogą poprawić życie osób żyjących z mukowiscydozą i innymi obturacyjnymi chorobami płuc” – mówi dr Lisa Strug. “Poprzez ten projekt mamy nadzieję znaleźć ukierunkowane metody leczenia, które mogą przynieść korzyści wielu pacjentom i ich rodzinom.”

Celem drugiego projektu jest opracowanie nowych leków leczenia infekcji wirusem RSV. RSV jest główną przyczyną infekcji dolnych dróg oddechowych u niemowląt i małych dzieci.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.