Bohaterka chorych na mukowiscydozę – Ania Dąbrowska

0

Ania Dąbrowska, zwyciężczyni tegorocznej edycji programu telewizyjnego Voice Kids w TVP2 od pierwszego odcinka była faworytką i ulubienicą widzów. Zachwyciła swoim głosem, talentem, ale również swoim nastawieniem do życia, optymizmem i uśmiechem na twarzy.

Gdy tylko rozbrzmiał jej głos, widzowie nie kryli zachwytu. Ania oczarowała wszystkich swoją interpretacją piosenki Patrycji Markowskiej i udowodniła, że już dziś może iść w ślady finalistów poprzedniej edycji „The Voice Kids”” – zastanawiali się jeszcze przed ogłoszeniem wyników organizatorzy Voice Kids.

Dla wielu chorych na mukowiscydozę stała się bohaterką – osobą, która walczy z mukowiscydozą, nie boi się o chorobie mówić i którą choroba nie powstrzymuje od realizacji pasji i spełniania marzeń.

“Największym moim marzeniem jest wydanie pierwszej płyty. Póki jestem w stanie i jest na to czas. Muszę szybko spełniać swoje marzenia, bo nie mam za dużo czasu” – wyznała Ania.

Ania od urodzenia cierpi na mukowiscydozę, wyniszczającą organizm od środka, chorobę genetyczną. W mukowiscydozie w wyniku mutacji genetycznych dochodzi do uszkodzeń w układzie oddechowym, zatykania gęstym śluzem oskrzelików, częstych infekcji płuc i w konsekwencji niewydolności oddechowej. W mukowiscydozie dochodzi również do uszkodzeń w innych układach, w tym pokarmowym. Niestety nie ma jeszcze leków na mukowiscydozę. Chorobę można spowalniać specjalistyczną opieką medyczną, fizjoterapią oddechową i dużą aktywnością fizyczną.

“Do tego programu przede wszystkim przyszłam, dlatego, żeby pokazać osobom, które są chore i boją się wyjść z domu, że jednak można spełniać marzenia i pokazać się światu. Dla mnie to jest niesamowite, ponieważ już dużo osób pisało do mnie, że ich zainspirowałam” – przyznała w wywiadzie dla mediów, już po finale programu, Ania.

Ania jest przykładem wyjątkowo zmotywowanej osoby walczącej z mukowiscydozą. Mimo choroby poświęca się również swojej pasji. W artykule Ania Dąbrowska wygrała program telewizyjny Voice Kids przybliżaliśmy jej muzyczną przygodę i osiągnięcia. Na uwagę zasługuje fakt, że jej pasja – śpiew działa pozytywnie na stan zdrowia, zwiększa sprawność układu oddechowego.

Dla chorych z mukowiscydozą Ania jest przykładem osoby, która się nie poddała i walczy. Niesie nadzieję innym chorym i zaraża swoim optymizmem i uśmiechem.

 

fot. TVP2 (stop klatka z programu Voice Kids)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.