Zamknięto dwa oddziały gdańskiego szpitala Copernicus wz. koronawirusem

0

“Część oddziałów szpitala Copernicus przy ul. Nowe Ogrody i Powstańców Warszawskich (Oddział Chorób Wewnętrznych i Diabetologii oraz część Oddziału Ratunkowego) została we wtorek poddana kwarantannie. Zamknięcie oddziałów spowodowane jest wykryciem koronawirusa u jednego z pacjentów” – poinformował PAP rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku Michał Piotrowski.

Pacjent Copernicusa to jedna z osób, którą we wtorek rano wymieniono w raporcie Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Do szpitala Copernicus zgłosił się z przyczyn nie związanych z objawami infekcji COVID-19.

“O podejrzeniu choroby zdecydował wynik badania obrazowego. Dlatego pobrano próbki w kierunku wykrycia koronawirusa i przesłano do Sanepidu” – dodaje Piotrowski.

Badanie potwierdziło, że pacjent jest zarażony koronawirusem, wobec czego został we wtorek przewieziony do Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. Natomiast miejsca w których przebywał w szpitalu Copernicus (w tym również pacjenci i personel) zostały poddane kwarantannie.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek, że w kraju potwierdzono zarażenie koronawirusem u 221 osób, 5 osób zmarło. W Pomorskiem jest zarażonych 8 osób. (PAP)

Autor: Krzysztof Wójcik

kszy/ pko/ PAP

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.