Refundacja leków przyczynowych dla pacjentów z mukowiscydozą również w Walii

0

​​Walijski NHS zaakceptował ofertę dla wszystkich obecnie licencjonowanych leków przyczynowych na mukowiscydozę (CF) i wszelkie przyszłe wskazania tych leków na tych samych warunkach, co niedawno ogłoszona umowa z angielskim NHS England – czytamy w oświadczeniu prasowym firmy Vertex Pharmaceuticals.

Oznacza to, że po sfinalizowaniu umowy pacjenci z mukowiscydozą w Walii w wieku 2 lat i starszych, którzy mają dwie kopie mutacji F508del (w genie CFTR ), mogą uzyskać dostęp do ORKAMBI. Pacjenci z mukowiscydozą w wieku 12 lat i starszych, którzy mają dwie kopie mutacji F508del lub jedną kopię mutacji F508del i drugą z listy 14 mutacji mogą uzyskać dostęp do SYMKEVI i to już w nadchodzących tygodniach.

Umowa oferuje również rozszerzony dostęp do KALYDECO, tak aby objąć pacjentów w wieku 12 miesięcy i starszych, którzy mają jedną z dziewięciu mutacji bramkujących.

„Dzisiejsze ogłoszenie to dobra wiadomość dla około 270 kwalifikujących się pacjentów z mukowiscydozą w Walii, którzy wkrótce będą mieli dostęp do modulatorów CFTR w celu leczenia podstawowej przyczyny ich choroby ”- powiedział Ludovic Fenaux, wiceprezes Vertex International. „Dziękujemy władzom Walii za współpracę w zakresie przyjęcia tej oferty na takich samych warunkach, jakie niedawno ogłoszono w Anglii.”

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.