Pacjenci z mukowiscydozą leczeni w domu z pomocą smartfona?

0

W Royal Brompton Hospital w Wielkiej Brytanii uruchomiono pilotażowy program częściowej opieki zdrowotnej za pośrednictwem aplikacji mobilnej na smartfonie, skierowanej do chorych z mukowiscydozą. Dzięki aplikacji prawdopodobnie uda się ograniczyć liczbę wizyt ponad 600 pacjentów tego szpitala.

W przypadku chorych na mukowiscydozę każda taka wizyta wiąże się z ryzykiem zakażenia niebezpiecznymi bakteriami. Płuca osób chorych na mukowiscydozę w wyniku mutacji genetycznej są bardzo wrażliwe na infekcje. Niestety środowisko placówek opieki medycznej bywa potencjalnym źródłem bakterii i wirusów.

Chorzy będą się kontaktowali ze swoim lekarzem prowadzącym za pośrednictwem Skype’a. Niektóre badania płuc będą mogli wykonać w domu i przesłać wyniki za pośrednictwem aplikacji w smartfonie. Będzie też możliwość samodzielnego pobrania krwi do badań laboratoryjnych dzięki usłudze “Thriva” (pacjent otrzymuje zestaw do pobierania próbek krwi w domu oraz kopertę do odesłania kurierem). Leki będą doręczane do domu pacjenta za pośrednictwem usługi “Echo” (to połączenie akredytowanej apteki internetowej i aplikacji mobilnej przypominającej o zażywaniu leków, lek wypisany przez lekarza trafia od razu do realizacji i wysyłki).

Program finansowany i prowadzony jest przez Royal Brompton & Harefield Hospitals Charity i firmę Babylon (świadczącą usługi medyczne w Wielkiej Brytanii przez internet), która zapewnia bezpłatny sześciomiesięczny okres próbny.

 

 

 

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.