Liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 w Iranie przekroczyła 3 tysiące

0
W sumie w Iranie, który jest jednym z najbardziej dotkniętych przez pandemię krajów na świecie, zakażone koronawirusem zostały 47593 osoby. Jak poinformował rzecznik ministerstwa zdrowia Kianusz Dżahanpur, 15473 osoby, które były leczone szpitalnie na Covid-19, wyzdrowiały. Liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 w Iranie wzrosła do 3036. W ciągu ostatnich 24 godzin zmarło 138 osób i przybyło 2987 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Wcześniej w środę prezydent Iranu Hasan Rowhani powiedział, że Stany Zjednoczone straciły “historyczną okazję” do zniesienia sankcji wobec jego kraju w czasie epidemii koronawirusa. Dodał, że restrykcje Waszyngtonu nie utrudniły Teheranowi walki z Covid-19. Iran jest jednak epicentrum koronawirusa na Bliskim Wschodzie.

Według ekspertów gospodarka Iranu ponosi duże straty z powodu sankcji USA, uniemożliwiających krajowi sprzedaż ropy naftowej i odcinających mu dostęp do międzynarodowych rynków finansowych. Iran zmaga się z surowymi amerykańskimi sankcjami, nałożonymi po wycofaniu się Stanów Zjednoczonych z porozumienia nuklearnego Teheranu ze światowymi mocarstwami z 2015 roku. (PAP)

fit/ mal/

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.