Leczenie lewofloksacyną przewlekłych zakażeń płuc spowodowanych Pseudomonas aeruginosa u świadczeniobiorców z mukowiscydozą

fot. Pari (zdjęcie prasowe)
2

20 lipca 2020 r. podczas posiedzenia Rady Przejrzystości działającej w ramach Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji odbędzie się przygotowanie stanowiska w sprawie oceny leku Quinsair (levofloxacinum) w ramach planowanego, nowego programu lekowego “Leczenie lewofloksacyną przewlekłych zakażeń płuc spowodowanych Pseudomonas aeruginosa u świadczeniobiorców z mukowiscydozą”.

Quinsair to antybiotyk stosowany w leczeniu długotrwałego zakażenia płuc wywołanego przez bakterie Pseudomonas aeruginosa u osób dorosłych z mukowiscydozą. Lek Quinsair jest dostępny w postaci roztworu do nebulizacji w pojemnikach z dawką jednostkową zwanych „ampułkami”. Lek wydaje się wyłącznie z przepisu lekarza.

Lek Quinsair przyjmuje się drogą wziewną za pośrednictwem urządzenia zwanego systemem nebulizacyjnym Zirela, który przekształca roztwór w ampułce w drobną mgiełkę. Leku nie należy podawać za pośrednictwem jakiegokolwiek innego urządzenia.

Substancja czynna produktu – lewofloksacyna, należy do grupy antybiotyków znanych jako „fluorochinolony”. Działanie lewofloksacyny polega na blokowaniu enzymów umożliwiających bakteriom P. aeruginosa powielanie swojego DNA podczas namnażania się komórek. Dzięki temu lek hamuje wzrost i namnażanie się bakterii wywołujących zakażenie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

  1. Ania mówi

    Czy coś wiadomo w tej sprawie? Kiedy będzie znane stanowisko rady?

  2. Wiola mówi

    Nebulizator wyglada jak e flow. Jaka jest różnica??

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.