Dzieci z Rabki-Zdroju z wiatraczkiem dla najważniejszych osób w Polsce

0

Dzisiaj przez trzy godziny w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Rabce-Zdroju trwało przygotowywanie wiatraczków z okazji III Ogólnopolskiego Dnia Wiatraczka dla słonych dzieci.

Przedszkolaki przygotowały dla najważniejszych osób w Polsce papierowe wiatraczki – symbol solidarności z małymi pacjentami cierpiącymi na mukowiscydozę. Wiatraczki zostaną przekazane w tym tygodniu Parze Prezydenckiej: Andrzejowi Dudzie i Agacie Kornhauser-Duda, Prezesowi Rady Ministrów Mateuszowi Morawieckiemu, Ministrowi Zdrowia Łukaszowi Szumowskiemu, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlenie Maląg oraz liderom  największych ugrupowań politycznych w Polsce. Wiatraczek  otrzyma również Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik oraz Burmistrz Rabki-Zdrój Leszek Świder.

Przedszkolaki odwiedziły w dniu dzisiejszym Urząd Pocztowy w Rabce-Zdroju. Wszystkie wiatraczki powinny dotrzeć do adresatów w ciągu 1-2 dni, czyli jeszcze przed datą Dnia Wiatraczka (21 listopada 2019).

Głównym założeniem wiatraczkowej akcji jest wyjście do społeczeństwa po to, by szerzyć wiedzę o mukowiscydozie, ukazać, że poprzez zabawę i tworzenie kolorowych, papierowych wiatraczków można podnosić świadomość na temat tej choroby. Dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Rabce-Zdroju ma to dodatkowy wymiar i znaczenie. Na wniosek Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu w 1996 roku nadano miastu tytuł “Miasta dzieci świata”. To wyjątkowo ważne wyróżnienie, nadane w podziękowaniu za ogrom działań podejmowanych właśnie z myślą o dzieciach, ich zdrowiu, rozwoju, a przede wszystkim uśmiechu na ich twarzach. W Rabce-Zdroju znajduje się najstarszy ośrodek leczenia mukowiscydozy u dzieci, Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc im. Jana i Ireny Rudników.

Inicjatorem i organizatorem akcji „Dnia Wiatraczka” w Polsce jest Fundacja Oddech Życia, która wspólnie z wolontariuszami w całej Polsce pomaga zorganizować zajęcia plastyczne i edukacyjne w przedszkolach i szkołach.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.