JACHRANKA 2025 – o chorobach płuc praktycznie

W dniach 12-14 września 2025 roku w Hotelu Windsor w Jachrance odbędzie się wyjątkowa konferencja naukowo-szkoleniowa pt. „JACHRANKA 2025 – o chorobach płuc praktycznie”. Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie „Zdrowe Płuca” przy współpracy naukowej Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych Pneumonologii i Alergologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Biuro organizacyjne konferencji prowadzi AltaSoft Sp. z o.o.
Praktyczne spojrzenie na pulmonologię
Głównym celem spotkania jest praktyczne przedstawienie zagadnień z zakresu pulmonologii i alergologii oraz rozwój kompetencji klinicznych lekarzy w tym obszarze. W ramach konferencji zaplanowano liczne panele dyskusyjne, prezentacje przypadków klinicznych oraz warsztaty praktyczne, które odbędą się w niewielkich grupach, co umożliwi efektywną wymianę doświadczeń między uczestnikami i ekspertami.
Szeroka tematyka zagadnień
Uczestnicy będą mogli pogłębić swoją wiedzę w obszarach takich jak:
- Rak płuca
- Choroby śródmiąższowe płuc
- Transplantacja płuc
- Choroby obturacyjne (w tym astma i POChP)
- Pulmonologia interwencyjna
- Badania czynnościowe układu oddechowego
- Stany ostre w pulmonologii
- Niewydolność oddychania
Program, który jest obecnie w trakcie opracowania, przewiduje intensywne sesje dydaktyczne oraz ćwiczenia praktyczne z użyciem autentycznego sprzętu medycznego, dostarczonego przez firmy partnerskie.
Konferencja „JACHRANKA 2025” jest już 15. edycją tego cyklu spotkań, które od 1980 roku były organizowane pod nazwą „Alergia Astma i POChP…”. Tradycyjnie cieszy się ona dużym zainteresowaniem lekarzy pulmonologów, alergologów oraz przedstawicieli innych specjalności medycznych zainteresowanych chorobami układu oddechowego.
Wybitni eksperci i naukowcy
Nad wysokim poziomem merytorycznym wydarzenia czuwa komitet naukowy i organizacyjny, któremu przewodniczy prof. dr hab. n. med. Rafał Krenke. W skład komitetu wchodzą także dr hab. n. med. Marta Maskey-Warzęchowska, dr hab. n. med. Tadeusz Przybyłowski, dr n. med. Andrzej Dąbrowski oraz dr n. med. Katarzyna Przybyłowska.
Uczestnicy obecni na konferencji otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w wydarzeniu, wydawane wyłącznie w formie elektronicznej. Ponadto uczestnicy będą mogli zdobyć punkty edukacyjne, zgodnie z obowiązującymi przepisami o doskonaleniu zawodowym lekarzy i lekarzy dentystów.
Zapisy i informacje dodatkowe
Szczegółowe informacje na temat programu, rejestracji oraz możliwości uczestnictwa można znaleźć na stronie internetowej: https://zdrowepluca.edu.pl/
Patronem medialnym wydarzenia jest portal OddechZycia.pl, wspierający od lat inicjatywy związane ze zdrowiem układu oddechowego.