Amerykańska Fundacja Mukowiscydozy CFF wyda 100 mln dolarów na badania nad infekcjami w mukowiscydozie

0

Amerykańska Fundacja Mukowiscydozy CFF (Cystic Fibrosis Foundation) ogłosiła, że przez najbliższe pięć lat wyda co najmniej 100 milionów dolarów w ramach badań naukowych nad przewlekłymi i trudnymi w leczeniu infekcjami, które są cechą charakterystyczną przebiegu genetycznej choroby – mukowiscydozy.

“Infekcja jest główną przyczyną utraty czynności płuc u pacjentów z mukowiscydozą, w związku z czym częste i długotrwałe stosowanie leków przeciwinfekcyjnych jest koniecznością w leczeniu tej choroby. Nawet po wprowadzeniu wysoce skutecznych terapii modyfikujących przebieg choroby szacujemy, że około połowa populacji chorych na mukowiscydozę może nadal wymagać ulepszonych metod leczenia przeciwzakaźnego w przeciągu następnych 20 lat” – powiedział lekarz medycyny, William R. Skach, wiceprezes ds. Badań w CFF. “Potrzebne jest kompleksowe podejście, aby dokonać znaczących postępów w walce z tym złożonym wyzwaniem, dlatego stworzyliśmy odważny program w zakresie badań i opracowywania leków, aby stymulować postępy, które pomogą ludziom z mukowiscydozą w prowadzeniu pełnego i zdrowego życia.”

Preston W. Campbell, prezes i dyrektor generalny CFF dodał: “Postępy w opiece medycznej drastycznie zwiększyły zarówno długość życia, jak i jakość życia osób z mukowiscydozą – dziś wiele osób w naszej społeczności osiąga kamienie milowe… Dzięki tej inicjatywie dążymy do transformacji diagnostyki i leczenia zakażeń, tak jak zrobiliśmy to w innych obszarach opieki nad chorymi na mukowiscydozę.”

Powszechny problem, znaczne obciążenie chorobami

Ludzie z mukowiscydozą, którzy mają chroniczne infekcje, są bardziej narażeni na pogarszanie się stanu płuc i w konsekwencji śmierć w wyniku niewydolności układu oddechowego. Wiele osób z mukowiscydozą cierpi również z powodu poważnych skutków ubocznych wynikających z długotrwałego stosowania antybiotyków, takich jak utrata słuchu. Stosowanie antybiotyków prowadzi także do zwiększonego ryzyko rozwoju infekcji opornych na większość antybiotyków.

Ogromna większość osób z mukowiscydozą doświadcza powikłań związanych z infekcjami mikroorganizmami (takimi jak bakterie, wirusy i grzyby). Najczęściej jest to bakteria, pałeczka ropy błękitnej Pseudomonas aeruginosa (częstość występowania u chorych z mukowiscydozą 44,6%).

Długofalowe działania na dużą skalę

Inicjatywa CFF obejmuje szerokie podejście do rozwoju badań nad mikroorganizmami związanymi z infekcjami u pacjentów z mukowiscydozą, w tym:

  • wspieranie rozwoju bezpiecznych i skutecznych metod leczenia, w tym antybiotyków, leków przeciwwirusowych i przeciwgrzybiczych;
  • optymalizacja obecnych metod leczenia w celu poprawy wyników i zminimalizowania obciążeń związanych z leczeniem;
  • ocena wpływu długotrwałego lub częstego, przerywanego stosowania środków przeciwdrobnoustrojowych;
  • zrozumienie wpływu leczenia modyfikującego chorobę na przebieg infekcji.

 

Materiał powstał na podstawie materiałów udostępnionych prasie w ramach konferencji NACFC.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.