Ukraina: liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 1668, a zmarłych do 52

0

Na Ukrainie w ciągu ostatniej doby liczba osób zainfekowanych koronawirusem wzrosła o 206, do 1668 – podało w środę ukraińskie Centrum Zdrowia Publicznego. Bilans ofiar śmiertelnych wśród zakażonych zwiększył się o siedem, do 52. Ogółem wyzdrowiało 35 osób – dodano.

We wtorek laboratoria obwodowe i laboratorium referencyjne Centrum Zdrowia Publicznego przebadały 1945 próbek – napisano w komunikacie zamieszczonym na Facebooku Centrum Zdrowia Publicznego.

Ogółem na Ukrainie najwięcej przypadków zakażeń odnotowano w obwodzie czerniowieckim (273, w tym sześć śmiertelnych), w Kijowie (256, w tym pięć śmiertelnych) i w obwodzie iwano-frankowskim (198, w tym 13 zgonów).

Powiązane artykuły

Prawie 85 proc. zmarłych to osoby powyżej 50. roku życia – napisało Centrum. Sprecyzowano także, że wśród zakażonych koronawirusem jest 124 dzieci.

Jak zaznacza ministerstwo ochrony zdrowia Ukrainy, niedostępne są dane o zachorowaniach na Covid-19 na zaanektowanym przez Rosję Krymie, w Sewastopolu oraz na opanowanych przez prorosyjskich separatystów terenach w obwodach donieckim i ługańskim.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska (PAP)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.