Ma 10 lat, choruje na mukowiscydozę. Sprzedając lemoniadę zebrała 40 tysięcy dolarów na badania naukowe

fot. cassidyslemonadestand.com
0

Cassidy Evans ma 10 lat, mieszka ze swoją rodziną w Kanadzie. W wieku czterech lat zdiagnozowano u niej mukowiscydozę.

5 lat temu dzięki pomocy rodzicom, założyła swoje stoisko z lemoniadą. “Interes” bardzo się rozwinął. Obecnie dziewczynka ma samochód do sprzedaży lemoniady, swoje logo i aktywny profil w mediach społecznościowych.

Dochód ze sprzedaży lemoniady Cassidy przeznacza na badania naukowe w kierunku opracowania nowych metod leczenia, badań nad nowymi lekami. Przez pięć lat dziewczynka zebrała ponad 40 tysięcy dolarów na rzecz kanadyjskiej organizacji pomocy chorym z mukowiscydozą Cystic Fibrosis Canada.

Zapytałam moją mamę, czy mogę uruchomić Cassidy’s Lemonade Stand w 2013 roku, gdy miałam pięć lat, ponieważ chciałam zrobić wszystko, aby znaleźć lekarstwo na mukowiscydozę. Czuję, że robię coś ważnego, gdy widzę, jak bardzo wszyscy są szczęśliwi, gdy podchodzą do stoiska z lemoniadą. Chcę zainspirować innych, aby pokazać im, że bez względu na to, ile masz lat, możesz coś zmienić. Posiadanie CF jest trudne i nie zawsze lubię wykonywać moje zabiegi (fizjoterapii oddechowej), zażywać wszystkie lekarstwa… Ale prowadzenie stoiska z lemoniadą pomaga mi zobaczyć tyle pozytywnych rzeczy. Tak wielu ludzi chce mi pomóc znaleźć lekarstwo. (1)

Więcej o Cassidy możecie przeczytać na jej stronie www: cassidyslemonadestand.com oraz w mediach społecznościowych: facebook.com/cassidyslemonadestand i instagram.com/cassidyslemonadestand

https://www.instagram.com/p/BkSqOtpAJ4D/

 

Źródła:
– fot. cassidyslemonadestand.com
– cytat nr 1: .cysticfibrosis.ca

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.