Książka “Trzy kroki od siebie” w służbie edukacji: mukoszkoła w praktyce szkolnej

0

W ramach 7. edycji naszej ogólnopolskiej akcji “MukoSzkoła – szkoła przyjazna chorym na mukowiscydozę” dążymy do zwiększenia świadomości na temat mukowiscydozy w polskim systemie edukacji oraz wsparcia uczniów dotkniętych tą chorobą.

Jednym z ważnych narzędzi, które polecamy do wykorzystania na lekcjach ze starszymi uczniami, jest książka “Trzy kroki od siebie”. Ta powieść, będąca pod patronatem portalu OddechZycia.pl oraz Fundacji Oddech Życia, dostarcza nie tylko wiedzy, ale także empatii i zrozumienia:

  1. Ludzka Perspektywa: Opowieść o Stelli i Willu pozwala uczniom wczuć się w sytuację bohaterów i zrozumieć ich życie z mukowiscydozą.
  2. Wzrost Świadomości: Dzięki lekturze uczniowie mogą lepiej zrozumieć wyzwania związane z mukowiscydozą i stać się bardziej świadomi potrzeb swoich rówieśników.
  3. Budowanie Empatii: Książka pomaga rozwijać empatię, ucząc młodych ludzi wartości akceptacji i wsparcia dla osób z chorobami przewlekłymi.
  4. Interdyscyplinarność: “Trzy kroki od siebie” można wykorzystać na różnych lekcjach – od biologii, przez język polski, po wychowanie obywatelskie.

Zachęcamy nauczycieli i wychowawców do włączenia się w naszą akcję i wykorzystania tej powieści jako narzędzia edukacyjnego, by wspólnie budować szkoły bardziej przyjazne dla wszystkich uczniów!

 

Więcej na stronie akcji: MukoSzkola.pl

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.