Ponad 8,5 tys. żołnierzy i pracowników wojska walczy z koronawirusem

0

8557 żołnierzy i pracowników wojska będzie zaangażowanych w niedzielę w walkę z koronawirusem – podał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. 1940 żołnierzy będzie wspierać Straż Graniczną, a 2862 – pomagać policji – zaznaczył szef MON.
Błaszczak w codziennym wpisie na Twitterze podał statystyki udziału wojska w akcji związanej z przeciwdziałaniem pandemii koronawirusa w Polsce. Poinformował, że w akcji wykorzystywanych będzie 1054 jednostek sprzętu wojskowego.

Wojsko współpracuje z innymi służbami mundurowymi i z Ministerstwem Zdrowia w działaniach mających powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa; pomaga osobom starszym i objętym kwarantanną. Utrzymuje w gotowości 14 wojskowych szpitali i pięć ośrodków medycyny prewencyjnej. Od 1 kwietnia 400 żołnierzy Żandarmerii Wojskowej wspólnie z policją patroluje miejsca publiczne – przede wszystkim parki, lasy miejskie oraz skwery.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę, że od 4 marca, kiedy odnotowano pierwszy przypadek koronawirusa, w Polsce zmarło 79 osób, przy 3627 potwierdzonych testami przypadkach zakażenia koronawirusem. Do soboty przebadano 72 tys. 901 próbek – w ciągu ostatniej doby wykonano ponad 5,9 tys. testów – podał resort. (PAP)

ago/ godl/

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.