Płyn Polfy do dezynfekcji dostępny w sprzedaży (Trisept Max)

8
Płyn antybakteryjny wyprodukowany przez Polfę Tarchomin na zlecenie rządu trafił do sprzedaży w aptekach. Dodatkowo apteki i przychodnie w całym kraju bezpłatnie otrzymają płyn na własny użytek. W czwartek ministerstwo zdrowia wysłało produkt aptekom i POZ.

Na początku marca premier Mateusz Morawiecki zlecił Polfie Tarchomin i Orlenowi produkcję środków do dezynfekcji, aby w związku z koronawirusem zaspokoić krajowe zapotrzebowanie na płyny antybakteryjne.

Warszawska Polfa Tarchomin opracowała dwa produkty: płyn antybakteryjny Trisept Max w 30 mililitrowym opakowaniu (również w opakowaniu 5 litrów) oraz płyn do dezynfekcji pomieszczeń w 5-litrowym pojemniku – Dezynmax.

Jak poinformował PAP Mateusz Czerniawski z Polfy Tarchomin, w zeszłym tygodniu spółka rozpoczęła wysyłkę płynu Trisept Max do hurtowni, skąd mogą je zamawiać apteki do sprzedaży klientom indywidualnym. Od czwartku produkt jest też bezpłatnie przekazywany do aptek i placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej na potrzeby farmaceutów i pracowników medycznych.

Polfa Tarchomin pracuje przy produkcji płynu na trzy zmiany. Do tej pory wyprodukowała ponad 600 tys. litrów płynu.

Płyn wirusobójczy produkuje też w swoim zakładzie w Jedliczu na Podkarpaciu Orlen Oil – spółka należąca do PKN Orlen. We wtorek prezes koncernu Daniel Obajtek zapowiadał, że w marcu wyprodukowanych ma być 2,5 mln litrów płynu wirusobójczego, a w kwietniu – 4,5 mln litrów.

Produkcję płynu do dezynfekcji rąk rozpoczął też koncern KGHM Polska Miedź. Płyn ma trafić do szpitali, urzędów i firm. (PAP)

Autor: Karolina Mózgowiec

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

 1. G.P. mówi

  To tak jak z płynem do dezynfekcji z Orlenu niby jest ale jeszcze nikt go nie widział . Propaganda .Niech Autor tekstu sprawdzi czy faktycznie jaki kolejek płyn dotarł do aptek.

  1. Ewelina mówi

   I tu grubo się mylisz. Propagandę to siejesz Ty.

   1. Anonim mówi

    Na Orlenie płyn był po 40 sztuk, zszedł w pół godziny. Super, co nie? Czyli na 120 tys miasto, 3 stacje Orlenu 120 osób kupiło płyn. No meeeega zabezpieczenie nie ma co

    1. Arkadiusz mówi

     Coś w tym jest, już 6 stację odwiedziłem i nie ma płynu. Od kasjera usłyszałem, że jak się pojawił 30 baniaków to pierwszy klient od razu z 15 szt. kupił. Powinna być jakaś reglamentacja!

  2. Marta mówi

   Trafił. Ja kupiłam wczoraj w aptece.

   1. Ola mówi

    Jaka objętość i cena?

    1. Marta mówi

     Trisept Max 250ml za ok 13zł kupiłam w aptece.

 2. Irka mówi

  ja kupiłam 200 ml za 33 zl ale to naturalny srodek bo i tak myje potem zawsze mydłem, nie łażę po tych aptekach wszystko kupiłam w necie, w drogerii online mieli maseczki i jeszcze rękawiczki jednorazowe, maseczki dosc drogie bo 1 szt ok 10 zł no ale chyba wszedzie sa teraz drogie

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.