Żłobki zamknięte do 26 kwietnia

Meningokoki, pneumokoki w przedszkolu
0

Przedłużenie ograniczeń w związku epidemią koronawirusa dotyczy również żłobków. Placówki opieki nad najmłodszymi dziećmi zostaną zamknięte do 26 kwietnia. – Jeżeli będzie taka potrzeba, ten czas może zostać wydłużony – wskazuje minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Początkowo liczne ograniczenia związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa miały obowiązywać do Świąt Wielkanocnych. Dzisiaj wiemy już, że zostaną z nami na dłużej. Dotyczy to również miejsc opieki nad dziećmi do lat 3.

– Podobnie jak uczelnie, szkoły i przedszkola, wciąż zamknięte zostają też żłobki. Obecnie mówimy o terminie 26 kwietnia, wszystko zależy jednak od rozwoju sytuacji. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, a temu służy przede wszystkim maksymalne ograniczenie kontaktów z innymi osobami – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. – Obostrzenia dotyczą zarówno placówek publicznych, jak i prywatnych, a także klubów dziecięcych i dziennych opiekunów – dodaje.

Jak zaznacza szefowa MRPiPS, rodzice nie muszą się martwić – w związku z przedłużeniem zamknięcia szkół, żłobków i przedszkoli rodzicom i opiekunom dzieci do 8. roku życia przysługiwał dodatkowy zasiłek opiekuńczy.

– Przedłużenie zasiłku o kolejne kilkanaście dni nie będzie wiązało się z żadnymi dodatkowymi formalnościami. Tak jak wcześniej, wystarczy złożyć oświadczenie, w którym wskażemy, w jakim okresie chcemy pobierać dodatkowy zasiłek opiekuńczy – tłumaczy minister Marlena Maląg.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy, na mocy rozporządzenia Rady Ministrów, zostanie przyznany do 26 kwietnia 2020 r.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.