W Polsce już dostępne produkty dla chorych na mukowiscydozę francuskiej firmy Nutrisens

0

W Polsce już dostępne są produkty dla chorych na mukowiscydozę francuskiej firmy Nutrisens.

Grupa Nutrisens specjalizuje się w żywieniu medycznym w takich obszarach terapeutycznych jak: dysfagia, niedożywienie, zaburzenia pracy jelit i choroba Alzheimera. Ze względu na problemy z układem pokarmowym u chorych na mukowiscydozę, w tym problemem z wydzielaniem enzymów trawiennych przez trzustkę, również do tej grupy chorych skierowana jest oferta firmy Nutrisens.

Polskim dystrybutorem produktów jest Norsa Pharma specjalizująca się w rozwoju, produkcji i dystrybucji środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, suplementów diety i wyrobów medycznych. Firma w szczególności zajmuje się dostarczaniem dedykowanych produktów dla osób chorych na choroby rzadkie (np. mukowiscydoza), autoimmunologiczne, metaboliczne oraz stosujących diety eliminacyjne.

Pośród produktów gotowych do spożycia znajdziemy preparaty do picia o konsystencji płynnej Hyperdrink (w wersji z dodatkiem cukru, w wersji bez sacharozy dla diabetyków lub w specjalnej wersji wysokoenergetycznej 400 kcal); preparaty w formie kremowych deserów – linia Cremeline (produkty w wersji z dodatkiem cukru lub substancji słodzących dla diabetyków) lub półstałe preparaty owocowo-białkowe (linia Protifruits).

Pośród tych do przygotowania znajdziemy preparaty wzbogacające w formie proszków o neutralnym smaku na bazie kazeiny (Protinut), białek serwatkowych (Protipulse) lub maltodekstryny (Calorinut).

HYPERDRINK w mukowiscydozie (saszetka)Na szczególną uwagę zasługują produkty Cremeline i Protifruits w saszetkach – wyglądają jak musy owocowe dostępne w sklepach spożywczych, przez co nie wzbudzają jakiegoś szczególnego zainteresowania  czy skojarzenia z produktami leczniczymi w szkołach. Ma to znaczenie zwłaszcza w szkołach, w których jest niewielkie zrozumienie choroby wśród rówieśników chorego dziecka.

Produkty były prezentowane na warsztatach dla rodziców i opiekunów osób chorych na mukowiscydozę w Falentach oraz podczas ostatniej konferencji mukowiscydozy w Krakowie.

Z pełną ofertą produktów można się zapoznać na stronie producenta: https://www.nutrisens.pl/

Więcej o poszczególnych liniach produktów napiszemy w osobnych artykułach.

Dyskusja chorych, rodziców na temat produktów Nutrisens w mukowiscydozie prowadzona jest na grupie wsparcia – mukowiscydoza (zapraszamy do rozmów i dzielenia się opiniami).

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.