Świadczenie pielęgnacyjne w 2021 r. (wysokość)

15

Zgodnie z obwieszczeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej  zmienia się wysokość świadczenia pielęgnacyjnego w 2021 roku.

Od 1 stycznia 2020 wysokość świadczenia pielęgnacyjnego wynosi 1830,00 zł.

Od 1 stycznia 2021 wysokość świadczenia pielęgnacyjnego będzie wynosić 1971,00 zł.

Więcej o świadczeniu pielęgnacyjnym w artykule: Różnice pomiędzy specjalnym zasiłkiem opiekuńczym a świadczeniem pielęgnacyjnym. Zasiłek dla opiekuna (poradnik 2019)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

 1. Karol mówi

  Powinni zwiekszyc zasilek dla opiekunow osob niepelnosprawnych. Te 620 zl to za malo. A to jest ciezka praca przy starszych osobach

  1. Ela mówi

   Prawda toc starsza osoba jest cięzejsza i wiecej pottrebuje niz dziecko .Taki zasiłek powinien btc taki sam co dla dzieci a nawet wyzszy.

   1. Roo mówi

    Tak est

 2. Miras mówi

  Złóż wniosek o ustalenie prawa do świadczenia pielęgnacyjnego wraz z wymaganymi załącznikami, dokumentami. Czekaj na odmowę z Twojego ośrodka xOPS -> odwołaj się do SKO. W międzyczasie poszukaj informacji w internecie. Masz prawo do świadczenia na podstawie wyroku TK. Nie zwlekaj! Im szybciej tym lepiej dla Ciebie. Wpisz w google : wykluczeniopiekunowiedoroslychon.

 3. Sandra mówi

  A zasiłek pielęgnacyjny stale na tym samym poziomie

 4. Sandra mówi

  A zasiłek pielęgnacyjny stale na tym samym poziomie .215 zł

 5. Dana mówi

  Osoby pobierające zasiłek w każdej chwili mogą wnieść o świadczenie,bo takie im przysługuje prawo.Dużo osób o tym nie wie że może z korzystać z tego przywileju a nikt z urzędasów ich nie poinformuje o tym.Opieka 24 na dobę za 620 zł,to śmiech.

 6. Katarzyna mówi

  Dokładnie my mamy się cieszyć tym marnym groszem

 7. Katarzyna mówi

  Co dost 215zl

 8. Urszula mówi

  Prawdą jest że mamy prawo do świadczenia pielęgnacyjnego zamiast tych 620 zł ale ja walczę już 2 lata i nic cięgle odmowa mimo że wygrałam sprawę w sądzie GOPS ciągle wymyśla jakieś bzdurne argumenty wienc nie wiem czy tak łatwo jest to dostać fakt że przy starszej osobie gorzej niż z dzieckiem jest czasem ale tego nikt nie widzi w urzędzie wienc sobie i wam powodzenia życzę

 9. Ewelina pisze mówi

  Dyskryminacja osób i koniec równy każdy. Duda zacznij traktować wszystkich tak samo. Jeden 1970zl drugi 620zl chyba coś nie tak.

 10. Aga mowi mówi

  Starsza osoba cięższa niż dziecko? Chyba sobie Pani żartuje! To jest na dzieci niepełnosprawne z zespołem dawna autyzm adhd itd wie Pani ile miesięcznie kosztuje terapia dla dziecka z autyzmem ? Jakie są koszty utrzymania takie dziecka ? 1000zl na terapię to mało plus dojazd do tego wybiórczość pokarmową która kosztuje nie mało. Ubranie z specjalnego materiału tylko bawełna np bo inne ubrania dziecko drażni. Proszę się zastanowić nad tym co Pani pisze

 11. Piotr mówi

  A czasami człowiek starszy bywa gorszy niż dziecko, wiem coś o tym sam opiekuję się moją Mamą ona ma cukrzycę i inne zchorzenia i jest niewidomą osobą i niedosłyszącą bardzo… Ciężko jest mi się dogadać z Mamą kiedyś było łatwiej i pamięci nie ma… Te pieniądze są potrzebne…

 12. Elzbieta mówi

  NA CO STARCZA 215 ZL .SZKODA SŁÓW TAKIE PODWYŻKI CEN

 13. Anonim mówi

  Masakra

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.