Refundacja Kaftrio i Symkevi we Francji

0

Ponad 1500 pacjentów z mukowiscydozą we Francji uzyska dostęp do refundowanej terapii lekami przyczynowymi Kaftrio i Symkevi (w schemacie leczenia skojarzonego z Kalydeco) – ogłosiła firma farmaceutyczna Vertex Pharmaceuticals.

„Dzisiejsza decyzja stanowi kamień milowy dla pacjentów z mukowiscydozą we Francji. Dzięki krajowej umowie refundacyjnej kwalifikujący się pacjenci w wieku 12 lat i starsi uzyskają teraz dostęp do produktów KAFTRIO i SYMKEVI. Cieszymy się, że tak szybko osiągnęliśmy to porozumienie i że francuskie organy ds. zdrowia uznały wartość obu leków ”- powiedział Ludovic Fenaux, prezes Vertex International.

Umowa refundacyjna umożliwi szeroki dostęp do terapii Kaftrio dla osób z mukowiscydozą w wieku 12 lat i starszych z jedną mutacją F508del i jedną mutacją minimalnych funkcji CFTR. Terapia potrójnej kombinacji będzie również refundowana dla pacjentów, którzy są homozygotyczni pod względem mutacji F508del.

Zgodnie z warunkami nowej umowy refundacyjnej, Symkevi będzie refundowane we Francji dla osób z mukowiscydozą w wieku 12 lat i starszych z jedną mutacją F508del i jedną z mutacji powodujących aktywność resztkową (F/RF) białka CFTR. Będzie również finansowane dla pacjentów, którzy są homozygotyczni pod względem mutacji F508del w genie CFTR.

Oba leki będą dostępne dla wszystkich kwalifikujących się pacjentów po opublikowaniu umowy we francuskim Dzienniku Urzędowym.

 

inf. prasowe

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.