MEN przypomina szkołom o możliwości zamawiania bezpłatnego płynu do dezynfekcji i maseczek

2
Resort edukacji przypomina dyrektorom szkół i placówek oświatowych o możliwości zamawiania bezpłatnego płynu do dezynfekcji i masek medycznych dla nauczycieli i personelu szkolnego. Formularz do składania zamówień będzie aktywny co najmniej do 10 września.

Zapas płynów i maseczek będzie przekazywany bezpłatnie przez Ministerstwo Zdrowia.

“Przygotowaliśmy specjalny formularz, w którym dyrektor powinien określić liczbę uczniów i nauczycieli pracujących w szkole. Dzięki temu Ministerstwo Zdrowia oszacuje wielkość dostawy” – poinformowała w komunikacie rzecznik resortu edukacji Anna Ostrowska.

Zamówienia można składać przez formularz https://soi.mz.gov.pl/. “Formularz będzie aktywny co najmniej do 10 września, ale zachęcamy dyrektorów do tego, aby nie czekali i jak najszybciej złożyli zamówienie, tak aby dodatkowe środki ochrony mogły dotrzeć do szkół możliwie jak najszybciej” – powiedziała Ostrowska.

Przypomniała też, że Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ministerstwem Zdrowia i głównym inspektorem sanitarnym przygotowało wytyczne dla szkół i placówek oświatowych w sprawie organizacji pracy szkół w nowym roku szkolnym.

“Zachęcamy dyrektorów, ale także nauczycieli i rodziców do zapoznania się z tymi informacjami. Na naszej stronie internetowej znajduje się również zestawienie najważniejszych pytań i odpowiedzi, które mogą być pomocne w bezpiecznym powrocie uczniów do szkół” – przekazała.(PAP)

Autor: Karolina Mózgowiec

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

 1. Xxxxx mówi

  Niech zapewnio dzieciom maseczki myśla ze rodziców obciąża tym problemem też koszt jest tych maseczk a nie tylko składki na początku roku szkolnego chcą w szkołach

 2. Anna mówi

  Co MEN radzi jak moje dziecko ma astmę a ja odziedziczona ciężka cukrzycę …i obecnie ograniczony dostęp do leczenia
  Mam umrzeć i ją osierocić?
  Ona ma się przekręci bo szkoła ważna?
  Czy może wspólne we dwoje mam przejść na inny świat?
  Banda idio…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.