MEN przypomina szkołom o możliwości zamawiania bezpłatnego płynu do dezynfekcji i maseczek

2
Resort edukacji przypomina dyrektorom szkół i placówek oświatowych o możliwości zamawiania bezpłatnego płynu do dezynfekcji i masek medycznych dla nauczycieli i personelu szkolnego. Formularz do składania zamówień będzie aktywny co najmniej do 10 września.

Zapas płynów i maseczek będzie przekazywany bezpłatnie przez Ministerstwo Zdrowia.

“Przygotowaliśmy specjalny formularz, w którym dyrektor powinien określić liczbę uczniów i nauczycieli pracujących w szkole. Dzięki temu Ministerstwo Zdrowia oszacuje wielkość dostawy” – poinformowała w komunikacie rzecznik resortu edukacji Anna Ostrowska.

Zamówienia można składać przez formularz https://soi.mz.gov.pl/. “Formularz będzie aktywny co najmniej do 10 września, ale zachęcamy dyrektorów do tego, aby nie czekali i jak najszybciej złożyli zamówienie, tak aby dodatkowe środki ochrony mogły dotrzeć do szkół możliwie jak najszybciej” – powiedziała Ostrowska.

Przypomniała też, że Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ministerstwem Zdrowia i głównym inspektorem sanitarnym przygotowało wytyczne dla szkół i placówek oświatowych w sprawie organizacji pracy szkół w nowym roku szkolnym.

“Zachęcamy dyrektorów, ale także nauczycieli i rodziców do zapoznania się z tymi informacjami. Na naszej stronie internetowej znajduje się również zestawienie najważniejszych pytań i odpowiedzi, które mogą być pomocne w bezpiecznym powrocie uczniów do szkół” – przekazała.(PAP)

Autor: Karolina Mózgowiec

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

 1. Xxxxx mówi

  Niech zapewnio dzieciom maseczki myśla ze rodziców obciąża tym problemem też koszt jest tych maseczk a nie tylko składki na początku roku szkolnego chcą w szkołach

 2. Anna mówi

  Co MEN radzi jak moje dziecko ma astmę a ja odziedziczona ciężka cukrzycę …i obecnie ograniczony dostęp do leczenia
  Mam umrzeć i ją osierocić?
  Ona ma się przekręci bo szkoła ważna?
  Czy może wspólne we dwoje mam przejść na inny świat?
  Banda idio…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.