Kraków: z powodu koronawirusa Szpital Uniwersytecki zamyka kolejne oddziały

0

Dwa kolejne oddziały krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego, znajdujące się w nowej siedzibie lecznicy przy ul. Jakubowskiego 2, od poniedziałku są zamknięte. Powodem jest stwierdzenie zakażenia koronawirusem u pacjenta i pracownika.

Decyzja o zamknięciu dotyczy Oddziału Klinicznego Nefrologii i Dializoterapii oraz Oddziału Klinicznego Angiologii. “Potwierdzono dwa kolejne przypadki zarażenia koronawirusemm – u pacjenta i pracownika” – podała PAP rzecznik placówki Maria Włodkowska.

Na oddziale nefrologicznym wprowadzono kwarantannę. “Z uwagi na to, że stacja dializ realizuje procedury ratowania zdrowia i życia musi działać normalnie, ale wprowadzono tam dodatkowe środki ostrożności, podczas transportu pacjentów i wykonywania świadczeń” – wyjaśniła Włodkowska.

Jak podkreślono w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej, zgodnie z obowiązującymi zaleceniami powiatowego inspektora sanitarnego “wprowadzone zostały odpowiednie procedury dotyczące izolacji, jak również zabezpieczenia ciągłości pracy oddziałów i opieki nad chorymi”.

Zaznaczono, że przebywający na oddziałach pacjenci, a także personel medyczny i niemedyczny zostali objęci obowiązkową kwarantanną. Osoby w niej przebywające zostaną poddane testom na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Szpital przypomniał także, że do czasu zakończenia kwarantanny wszystkie przyjęcia na wszystkie oddziały kliniczne zostają wstrzymane – poza tymi ratującymi życie.

Od ubiegłego tygodnia we własnym laboratorium szpitala przeprowadzane są testy w kierunku koronawirusa. Badanych jest ok. 100 próbek dziennie, które pobierane są od osób z podejrzeniem koronawirusa, przebywających w placówce.

W niedzielę szpital podał, że koronawirusa stwierdzono u trzech pracowników Oddziału Klinicznego Reumatologii i Immunologii. Zarówno ten, jak i sąsiadujący z nim Oddział Kliniczny Gastrologii i Hepatologii zostały zamknięte. Przebywających tam pacjentów i personel również objęto kwarantanną.

Zgodnie z poniedziałkowymi danymi w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 27 osób.(PAP)

nak/ pat/

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.