Naczelna Rada Lekarska tworzy fundusz wspierający lekarzy i lekarzy dentystów

0

W związku z rozwijającą się sytuacją epidemiczną Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej podjęło uchwałę o stworzeniu funduszu, mającego na celu wsparcie finansowe lekarzy i lekarzy dentystów oraz ich rodzin – poinformowano w niedzielę. Pieniądze będą przeznaczone m.in. na zakup środków ochrony osobistej lekarzy i lekarzy dentystów.

Fundusz ma tzw. charakter celowy. 2 mln zł przeznaczy na niego Naczelna Izba Lekarska, a 1,3 mln zł będzie pochodzić z odpisu składki za marzec przekazywanej do Naczelnej Izby Lekarskiej przez Okręgowe Izby Lekarskie.

NRL liczy też na wpłaty darczyńców. Jak poinformowała Rada, pierwszy darczyńca – Fundacja Dominiki Kulczyk przekaże 20 mln zł. Kwota ma być przeznaczona na zakup sprzętu do diagnostyki genetycznej real time PCR w celu wykrycia zakażenia koronawirusem, a także na ekwipunek ochronny dla personelu medycznego (maski z filtrem N95, kombinezony ochronne oraz na środki antyseptyczne).

Dotąd w Polsce potwierdzono 627 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego w niedzielę odnotowano 91.

Siedem osób zmarło. Informacje o śmierci szóstej i siódmej ofiary COVID-19 resort zdrowia podał w niedzielę: są to 37-letnia kobieta, która przebywała w szpitalu w Poznaniu i 43-letni mężczyzna hospitalizowany w Radomiu. (PAP)

Autor: Karolina Mózgowiec

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.