Ratownicy PCPM wesprą lekarzy w Kirgistanie w walce z koronawirusem

0

Ratownicy Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej w kolejnej misji zagranicznej wesprą lekarzy w Kirgistanie w walce z COVID-19 – poinformował w niedzielę polski resort spraw zagranicznych. Jak dodało MSZ misja została zorganizowana przez biuro regionalne WHO na Europę.

“Nasi lekarze i ratownicy są gotowi do pomocy – ich zaangażowanie potwierdza wagę współpracy Polski i Kirgistanu” – dodał resort dyplomacji we wpisie na Twitterze.

Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM w trakcie pandemii koronawirusa wsparł już misję polskich lekarzy do Włoch. Ratownicy z PCPM pomagają m.in. w szpitalu polowym w Brescii.

Polskie Centrum Pomoc Międzynarodowej to organizacja humanitarna, która pomaga osobom potrzebującym na całym świecie, w szczególności ofiarom konfliktów zbrojnych i klęsk żywiołowych. Organizacja została założona w 2006 roku. Dotychczas realizowała swoje projekty obejmujące pomoc humanitarną, pomoc rozwojową, pomoc ratunkową m.in. w Libanie, na Ukrainie, w Nepalu, Peru, Sudanie Południowym, Ugandzie, w Tadżykistanie, Palestynie, Gruzji, Etiopii, Kenii, Zambii oraz Bośni i Hercegowinie. PCPM posiada swoje biura w kilku miejscach na świecie, w tym w Bejrucie (Liban), Kiambu (Kenia), Betlejem (Palestyna), Tbilisi (Gruzja). (PAP)

autor: Mateusz Roszak

mro/ mok/

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.