Nowy sposób usuwania śluzu z dróg oddechowych pacjentów z mukowiscydozą i POChP

1

Naukowcy z Uniwersytetu Ben-Guriona w Negev (Izrael), Szpitala Dziecięcego Cincinnati (USA), Uniwersytetu w Cincinnati (USA) i Wydziału Medycyny Uniwersytetu Soroka (Izrael) opracowali nowatorską technologia odblokowywania i usuwania wydzieliny (śluzu) z dróg oddechowych w terapii pacjentów cierpiących na choroby wpływające na układ oddechowy, takie jak przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) i mukowiscydoza (CF).

Technologię opracowuje prof. Ephraim Gutmark (College of Engineering and Applied Sciences oraz College of Medicine) we współpracy z prof. Dawidem Katoshevskim (Unit of Environmental Engineerin), dr Iris Little, ze Szpitala Dziecięcego Cincinnati i dr. Yuval Cavari z Wydziału Medycyny Uniwersytetu Soroka. Nowa technologia wykorzystuje zmodyfikowane ciśnienie powietrza i impulsy akustyczne w drogach oddechowych i płucach w celu ułatwienia usuwania gromadzącego się śluzu w przebiegu niektórych chorób płuc.

„Połączenie pulsacji powietrza i fal akustycznych okazało się skuteczne w serii testów laboratoryjnych symulujących ludzkie drogi oddechowe i płuca. Nasza współpraca ze szpitalem Cincinnati Children i Uniwersytetem Ben-Gurion położyła fundamenty pod rozwój tej nowatorskiej techniki. Obecnie są w trakcie dalszego opracowywania urządzenia opartego na unikalnym protokole klinicznym, które zaoferują lepsze leczenie niż istniejące rozwiązania”- powiedział prof. Ephraim Gutmark z Uniwersytetu w Cincinnati.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

  1. Elizabeth Bacon mówi

    Bardzo dziękuję, na pewno skorzystam z tych informacji. Narazie jestem zmęczona o muszę spac. POZDRAWIAM

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.