Vertex Pharmaceuticals oraz Mammoth Biosciences wspólnie opracują terapie edycji genów w chorobach genetycznych

0

Vertex Pharmaceuticals i Mammoth Biosciences – firma biotechnologiczna tworząca nową generację produktów CRISPR do leczenia i wykrywania chorób, ogłosiły wczoraj partnerstwo stworzone w celu opracowania terapii edycji genów w różnych chorobach genetycznych.

„Wierzymy, że nasze nowatorskie, ultramałe systemy CRISPR mogą potencjalnie zmienić zasady gry, jeśli chodzi o systemowe i ukierunkowane dostarczanie terapii edycji genów in vivo” – powiedział Peter Nell, dyrektor ds. biznesowych i szef strategii terapeutycznej w Mammoth Biosciences. „Połączenie unikalnej technologii Mammoth z niezrównanym doświadczeniem Vertex w badaniach i leczeniu poważnych chorób tylko przyspieszy programy mające na celu dotarcie do pacjentów z wysoko niezaspokojonymi potrzebami medycznymi”.

Platforma CRISPR firmy Mammoth, napędzana jest unikalnym zestawem białek, składającym się z zastrzeżonego systemu nowych, ultrakompaktowych enzymów Cas, w tym Cas14 i Casɸ. Niewielki rozmiar tych systemów, wraz z dalszymi zoptymalizowanymi parametrami, może ułatwić dystrybucję , co może przełożyć się na zwiększony zakres edycji genów in vivo w przypadku chorób genetycznych.

 

na podst. inf. prasowych

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.