Uniwersytet Kalifornijski w San Diego uruchamia “fagowe” centrum do walki z superbakteriami

0

We współpracy z wieloma instytucjami, Uniwersytet Kalifornijski w San Diego uruchamia pierwsze w Ameryce Północnej centrum terapii bakteriofagowej, które wykorzystuje wirusy jako nową broń przeciwko bakteriom wielolekoopornym. Planowane są już pierwsze badania kliniczne.

Naukowcy uniwersyteccy Szkoły Medycznej Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego, we współpracy z amerykańskimi instytucjami badawczymi i prywatnymi instytucjami badawczymi, wykorzystują wiedzę na temat bakteriofagów do stworzenia pierwszego w Ameryce Północnej Centrum Innowacyjnych Zastosowań i Terapii Fagowych (North America’s first Center for Innovative Phage Applications and Therapeutics – IPATH).

Centrum będzie również współpracować z Center for Phage Technology (Texas A & M University), San Diego State University oraz dwoma biotechnologicznymi firmami specjalizującymi się w opracowywaniu terapeutycznych bakteriofagów, Ampliphi Biosciences z siedzibą w San Diego i Adaptive Phage Therapeutics Inc. z siedzibą w stanie Maryland w celu prowadzenia badań klinicznych.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.