Sanepid: w Warszawie zmarło dwoje pacjentów zakażonych koronawirusem

0

Na Mazowszu zmarły kolejne dwie osoby zakażone koronawirusem; to hospitalizowani w Warszawie 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta – poinformował w czwartek Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Ich stan był ciężki. Mieli choroby współistniejące.
Łącznie na Mazowszu odnotowano trzy zgony powiązane z COVID-19. O pierwszym przypadku w województwie poinformowano w niedzielę 22 marca. Zmarły to 43-letni mężczyzna z powiatu białobrzeskiego hospitalizowany w Radomiu.

W ciągu doby na Mazowszu potwierdzono ponadto czterdzieści kolejnych przypadków zachorowania na COVID-19. Razem odnotowano ich 291.

Wśród osób, które zachorowały na COVID-19 na Mazowszu, jest dwoje dzieci w wieku poniżej trzech lat, ośmioro dzieci i młodzieży w wieku 4-17 lat, 49 osób w wieku 18-30 lat, 90 osób w wieku 31-50 lat i 142 w wieku 51-95.

“Osoby znajdują się pod opieką lekarzy w szpitalach w Warszawie, Radomiu, Puławach, Kozienicach, Nowym Mieście, Nowym Dworze Mazowieckim, Grójcu, Płocku, Ciechanowie, Siedlcach. Stan kilku osób jest ciężki. Duża część chorych z uwagi na dobry stan zdrowia nie została hospitalizowana i przebywa w izolacji w domach” – poinformował MPWIS.

Z podejrzeniem COVID-19 w mazowieckich szpitalach przebywa 661 pacjentów. Kwarantanną objęto 10 522 osoby, a nadzorem epidemiologicznym 10 235 osób.

Komunikat MPWIS opublikowano na stronie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie.

Dotąd Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1 221 potwierdzonych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Tylko w czwartek przybyło 170 przypadków. W wyniku zakażenia SARS-CoV-2 łącznie zmarło już 16 osób.(PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska

agzi/ aj/

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.