Polska: Celon Pharma poszukuje leku na koronawirusa

0

Testom w pierwszym etapie, poddane zostaną już istniejące i dopuszczone do obrotu terapie oraz ich kombinacje, a które w następnym etapie zostaną poddane testom in vivo w modelu zwierzęcym i rozpoczną ograniczone testy kliniczne. Kolejnym celem  programu jest opracowanie innowacyjnego leku, który wykazywałby jeszcze większy potencjał terapeutyczny w hamowaniu rozwoju wirusa SARS-Cov-2 i innych koronawirusów.

Dodatkowo, po analizie najnowszych danych naukowych oraz rozwijanego aktualnie portfolio leków innowacyjnych, Celon Pharma planuje przetestować efektywność inhibitora kinaz JAK/ROCK oraz PI3K w monoterapii oraz kombinacji z lekami antywirusowymi.

Dr Maciej Wieczorek, Prezes Zarządu Celon Pharma S.A. Podeszliśmy do tematu bardzo metodycznie, od wielu tygodniu analizując dostępne dane terapeutyczne poświęcone hamowaniu rozwoju wirusa SARS-COV-2. Zderzyliśmy to z posiadanymi zasobami, w tym będącymi w naszym portfolio lekami odtwórczymi zarejestrowanymi w leczeniu chorób retrowirusowych oraz rozwijanymi przez nas projektami innowacyjnymi. W wyniku tej analizy, wspartej doświadczeniem naszych naukowców, jak również opiniami niezależnych ekspertów, podjęliśmy decyzję o uruchomieniu programu terapeutycznego, w którym leki antywirusowe będą jedną z kluczowych grup testowanych leków.

Spółka Celon Pharma S.A. jest jedyną firmą farmaceutyczną w Polsce, która posiada w ciągłej produkcji zarejestrowane leki, stosowane w terapii chorób wywoływanych przez retrowirusy, do których należą koronawirusy.

W celu efektywnego rozpoczęcia i  kontynuowania programu Spółka adoptuje częściowo nowopowstałe Centrum Badawczo-Rozwojowe w Kazuniu Nowym

 

Źródło: Celon Pharma

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.