Firma Nutricia obejmuje opieką żywieniową pacjentów zakażonych SARS-CoV-2

0

Nutricia, producent żywienia medycznego oraz żywności dla niemowląt i małych dzieci, przekazała medyczne wsparcie żywieniowe do szpitali zakaźnych w całej Polsce. Jednocześnie firma zachęca społeczeństwo do dołączenia do wspólnych podziękowań dla przedstawicieli środowiska medycznego, którzy walczą na pierwszym froncie z epidemią SARS-CoV-2. W ramach akcji prowadzonej w mediach społecznościowych pod hasłem #DziękujemyBohaterom swoją wdzięczność w formie spotu wyrazili już pracownicy.

– Dziękuję za to, że walczysz o moje zdrowie, za Twoją troskę, opiekę, za codzienną odwagę. Dziękuję, że narażasz się dla mnie i mimo strachu o siebie i swoich bliskich troszczysz się o innych. Dziękuję, że codziennie wychodzisz z domu, kiedy inni w nim zostają. Dziękuję za Twoją cierpliwość, zachowanie spokoju, gdy cały świat wokół jest przerażony. Dziękuję za to, że dajesz mi poczucie bezpieczeństwa, za to, że jesteś moją siłą w walce z chorobą – w tych słowach swoje podziękowania wyrażają pracownicy Nutricia w spocie #DziękujemyBohaterom.

Do akcji może dołączyć każdy, udostępniając spot i dołączając swoje podziękowania z hashtagiem #DziękujemyBohaterom. Twórcy akcji mają nadzieję, że zapoczątkowana inicjatywa, wzbogacona o wiele głosów w mediach społecznościowych, pomoże w dotarciu ze słowami wdzięczności do personelu medycznego – osób, które z dala od swoich rodzin, narażając zdrowie własne i najbliższych, walczą z epidemią SARS-CoV-2.

Wsparcie w praktycznym wymiarze firma wyraża poprzez przekazanie do szpitali zakaźnych w całej Polsce preparatów do żywienia medycznego. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa (COVID-19) na całym świecie, m.in. Amerykańskie Towarzystwo Żywienia Pozajelitowego i Jelitowego (ASPEN) przypomina, że opieka żywieniowa jest niezbędna, szczególnie u pacjentów z infekcjami. O roli prawidłowego odżywienia organizmu w lżejszym przebiegu choroby informuje także Polska Akademia Nauk. Żywienie medyczne stanowi rozwiązanie, które pozwala dostarczyć odpowiednich ilości energii i składników odżywczych w bezpieczny sposób.

– Naszą misją jest służenie ludziom najlepszą opieką żywieniową w najwrażliwszych momentach ich życia, także takich jak ten, dzisiaj. Jako społeczność Nutricia swoje wsparcie okazujemy w sposób zarówno praktyczny, jak i symboliczny. Przekazujemy 30 000 preparatów do żywienia medycznego do szpitali zakaźnych, dzięki czemu pacjenci dotknięci wirusem SARS-CoV-2 otrzymają bezpieczne i pełnowartościowe posiłki w walce z chorobą. Natomiast w ramach inicjatywy #DziękujemyBohaterom wyrażamy swoją wdzięczność wobec personelu medycznego za ich opiekę nad chorymi na koronawirusa i zachęcamy do tego całe społeczeństwo – poinformował Paweł Piątek, Dyrektor Generalny Nutricia Polska Sp. z o.o.

Partnerem akcji przekazania darowizny szpitalom jest Bank Żywności SOS w Warszawie. Każdy dzień podczas epidemii COVID-19 stawia przed nami nowe wyzwania. Tym razem pomogliśmy firmie NUTRICIA w przekazaniu do szpitali zakaźnych preparaty do żywienia medycznego, które pozwolą na bezpieczne i skuteczne wsparcie żywieniowe pacjentów dotkniętych epidemią koronawirusa w całej Polsce – dodaje Magdalena Krajewska, Prezes Zarządu Banku Żywności SOS w Warszawie.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.